Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2018-04-29

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

PLAN WYKONANY! MISTRZOSTWA I PUCHAR POLSKI Z SUKCESEM

Udostępnij na Facebook
06.09.2016 22:57, autor: Informacja Prasowa, wyświetleń: 610

Marcin i Daniel Zając, dwaj kierowcy kartingowi z Bytomia Odrzańskiego odegrali główne role w tegorocznym sezonie kartingowym w Polsce. Na koncie braci znalazły się cztery trofea za mistrzostwa Polski i puchar Polski. To najlepszy rok w karierze obu kierowców.

W miniony weekend zakończyły się rozgrywki kartingowego pucharu Polski Rok, a dwa tygodnie wcześniej mistrzostwa Polski w których Daniel Zając i Marcin Zając sięgnęli po tytuły wicemistrzowskie i zajęli miejsca na podium klasyfikacji generalnej pucharu. Daniel po raz kolejny zdobył puchar, a Marcin po raz pierwszy w swojej karierze zajął trzecią pozycję w silnej stawce juniorów. Kierowcy w stu procentach wykonali postawiony przed sezonem cel. Teraz czeka ich walka w finale międzynarodowym we włoskim Lonato, gdzie spotkają się najlepsi Rokkersi z całego świata.

Zaczęło się od pucharowych rund w Toruniu. Tam swój festiwal zwycięstw rozpoczął Daniel Zając, który po raz pierwszy stanął na podium zawodów. Swoją dobrą passę kontynuował do ostatniego weekendu wyścigowego, którym ostatecznie przypieczętował zdobycie kolejnego pucharu Polski. W roku ubiegłym sięgnął po dublet, czyli mistrzostwo i puchar. Tym razem do pucharu Polski dorzucił tytuł wicemistrzowski.

Z kolei Marcin Zając, dla którego tegoroczny sezon był ostatnim w gronie juniorów przystąpił do rozgrywek z ambitnym planem. Celem była pierwsza trójka w pucharowych rozgrywkach oraz dobry występ w mistrzostwach Polski. Plan wykonał z nadwyżką, bowiem dwukrotnie stanął na podium obu kartingowych serii. Najpierw w dobrym stylu sięgnął po tytuł II wicemistrza Polski w kategorii Junior Rok, by podczas minionego weekendu wyścigowego przypieczętować dobrą formę w ostatnich miesiącach znakomitym zwycięstwem na torze w Starym Kisielinie i trzecią pozycją w klasyfikacji generalnej juniorskiej kategorii. Rok 2016 to bez wątpienia najlepszy sezon w wykonaniu młodego zawodnika z Bytomia Odrzańskiego.

Tegoroczny sezon na polskich torach dobiegł końca. Kartingowe życie przenosi się na południe Europy, gdzie rozegrane zostaną najważniejsze imprezy podsumowujące sportowy rok. We Włoszech w szranki staną najlepsi kierowcy z całego świata, by walczyć o zwycięstwo w swoich kategoriach. Nie zabraknie tam również zawodników DD Motorsport, którzy po znakomitym sezonie na krajowym podwórku liczą również na dobry start w Lonato.
 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: