Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2018-04-29

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

ŚWIETNE TEMPO MAĆKA W SZWECJI

Udostępnij na Facebook
09.09.2016 11:18, autor: Informacja prasowa, wyświetleń: 773

W miniony weekend wziął udział w finałowej (3) rundzie serii CIK-FIA Academy Trophy. Na torze w Kristianstadt kierowca prezentował świetne tempo.

Po serii przygotowań, w piątek przystąpił do kwalifikacji. Czas okrążenia na poziomie 52.122s. plasuje go na 4 miejscu w grupie i 11 w podsumowaniu całej klasy Academy Trophy.

Sobota to biegi eliminacyjne. Do pierwszego przystępuje z 8 pola. Zewnętrzna linie powoduje, że tuż po starcie traci kilka pozycji. Dobre tempo i pewne prowadzenie pozwala mu szybko odrobić straty i po serii przetasowań minąć linię mety jako 7.
Do kolejnego wyścigu przystępuje z 7 lokaty i szybko awansuje na 4 miejsce. Walcząc koło w koło z kolejnymi rywalami, już po 2 okrążeniu wychodzi na prowadzenie. Pozycję lidera utrzymuje do ostatniego okrążenia, lecz niestety, defekt hamulców nie pozwala utrzymać dobrego tempa i ostatecznie na mecie zjawia się 2. Po całym dniu zmagań sklasyfikowany został na 5 lokacie, z której to też rozpoczął niedzielny półfinał.

Niedziela to również dobra dyspozycja Maćką. Już po starcie kierowca podejmuje walkę z rywalami. Przez cały wyścig tasuje się między 2-5 miejscem i ostatecznie na mecie zjawia się 4. W finale ponownie szybko awansuje na pozycję vice-lidera. Jednak atakujący rywale również prezentują dobre tempo, przez co Maciek zalicza spadek na 9 lokatę. Zaciekłą walkę, o jak najlepszy wynik prowadzi do ostatnich metrów biegu, dzięki czemu na mecie melduje się 8.

Jak zawsze, gorące podziękowania Maciek kieruje do zespołu Speedkart, Kamila Wódki, oraz rodziców i dziadków, którzy wspierają go podczas zmagań na torze.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: