Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2018-04-29

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Berger: Verstappen jest jak Senna

Udostępnij na Facebook
16.11.2016 18:34, autor: Magda Sołśnia, wyświetleń: 1341

Gerhard Berger przyznał, że porównanie Maxa Verstappena do Ayrtona Senny nie jest absolutnie przesadą. 

Prawdziwym objawieniem Gran Prix Brazylii był Max Verstappen, który pomimo złej strategii Red Bulla nadrobił wszystkie straty i pojechał znakomity wyścig. Prasa rozpisywała się o genialnym Verstappenie, który pokazał jak wielkim talentem jest obdarzony.

- Prawdziwym bohaterem dnia był Verstappen, który pojechał tak jak kiedyś Senna. W wieku 19 lat zbudował pomost pomiędzy niemożliwą przeszłością, a teraźniejszością, dzięki swojej odwadze i arogancji postawił każdego kierowcę pod presją- rozpisywała się włoska gazeta.

Jednak te słowa potwierdza Gerhard Berger, który również jest pod wielkim wrażeniem Maxa i bez wątpienia przyrównuje Holendra do Ayrtona Senny.

 - Tak, kiedy patrzę na Maxa to do głowy przychodzi mi Senna. Pierwszy raz mówię coś takiego, ale myślę, że jest naprawdę blisko stylu Senny. Jego osobowość, rezultaty, sposób jazdy, przygotowanie, był inny niż wszyscy. Zawsze przestrzegam się przed takimi porównaniami, ale trudno jest ich nie porównać- wyznał Austriak.

Odnosząc się do występu Maxa na Interlagos, powiedział:

- To było niesamowite, on zawsze próbuje innej linii jazdy, nawet za samochodem bezpieczeństwa uczył się toru. Inżynierowie z innych zespołów informowali swoich kierowców, by go naśladowali. Wiedział dokładnie, co robić i to jest niesamowite w jego wieku. Szukał i znalazł niemożliwe linie, dzięki czemu inny wyglądali przy nim jak uczniaki. Jego panowanie nad bolidem, co było widoczne podczas wypadku na prostej było szalone- skomentował Gerhard Berger. 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: