Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Testy, testy i po testach

Udostępnij na Facebook
29.11.2016 21:30, autor: Krzysztof Radosz , wyświetleń: 1370

Za nami ostatni dzień testowy w 2016 roku, nowych opon Pirelli.

Co prawda ostatni wyścig w 2016 roku odbył się w ostatnią niedzielę, ale nie wszyscy kierowcy zakończyli swoje jazdy po torze Yas Marina w Abu Dhabi. Ponieważ dzisiaj odbyła się już ostatnia zaplanowana sesja prywatnych testów opon Pirelli z trzema ekipami z ścisłej czołówki.

Podczas dzisiejszych jazdy kierowcy Mercedesa, Red Bulla i Ferrari przejechali łącznie 331 okrążeń po torze Yas Marina, co w sumie odpowiada sześciu wyścigom. Za sterami Mercedesa mogliśmy dzisiaj zobaczyć Lewisa Hamiltona, który jednak wycofał się z testów po przejechaniu kilku okrążeń z powodu złego samopoczucia, jego miejsce za kierownicą samochodu Srebrnych Strzał zajął, Pascal Wehrlein. Nowe opony testowali również Kimi Raikkonen z Ferrari i Max Verstappen i Daniel Ricciardo z Red Bulla.

Pirelli potwierdziło, że przetestowano 96 różnych prototypów opon, natomiast zespoły jeździł na różnych specyfikacjach aby zebrać jak najwięcej danych.

„ W ostatnim teście w tym roku, mieliśmy pięciu kierowców, którzy na co dzień ścigają się w F1. Teraz przed nami ciężka praca i analizowanie wyników z 24 dni i ponad 12 tyś przejechanych kilometrów, w celu aby jak najlepiej przygotować nasze opony do nowego sezonu. Po raz pierwszy nowe gotowe opony na przyszły sezon będzie można ujrzeć podczas pierwszej tury grupowych testów w lutym.”

„ Testy w Abu Dhabi przebiegły zgodnie z planem. Dzięki Mercedesowi, Red Bullowi i Ferrari byliśmy w stanie zebrać potrzebne nam dane. Bez nich intensywny program rozwojowy byłoby niemożliwy do przeprowadzenia.”

Wszystkie dane, który zostały zebrane podczas każdego prywatnego testu, będą podzielone równo między jedenastoma zespołami.

Kilka zdjęć z dzisiejszego dnia testowego: 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: