Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2018-04-29

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Alex Karkosik wraca do Dubaju po kolejne trofea

Udostępnij na Facebook
06.12.2016 22:15, autor: Informacja Prasowa, wyświetleń: 677

Alex Karkosik wystartuje w piątek i sobotę w wyścigach trzeciej i czwartej rundy bliskowschodniej serii Formula Gulf. Po dwóch listopadowych zwycięstwach na torze Dubai Autodrome młody Polak będzie tym razem głównym faworytem i liczy na kolejne sukcesy w jeszcze mocniejszej stawce.

16-latek w listopadzie był bezkonkurencyjny na nowym dla siebie obiekcie, wygrywając oba wyścigi ze sporą przewagą nad aktualnym wicemistrzem, Saudyjczykiem Omarem Gazzazem i poprawiając rekord okrążenia. Torunianin prowadzi dzięki temu w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów, ale w najbliższy weekend czeka go jeszcze trudniejsze zadanie.

Alex wystartuje bowiem na dłuższej, liczącej 5,4 km pętli toru Dubai Autodrome oraz zmierzy z jeszcze mocniejszą konkurencją. Na jej czele stanie doświadczony, 26-letni Australijczyk Jordan Oon, który ma na swoim koncie starty w Formule 3, wyścigach prototypów LMP i samochodów GT.

Tym razem zawody w Dubaju potrwają aż trzy dni. W czwartek międzynarodową stawkę czekają trzy sesje treningowe po 20 minut każda, a w piątek i sobotę liczące po 10 okrążeń wyścigi, które będą poprzedzone osobnymi, porannymi sesjami kwalifikacyjnymi. Kolejne wyścigi odbędą się dopiero w lutym i marcu, ale jeszcze w grudniu Aleksa czekają testy bolidów Formuły 4 i Formuły 3, na które do Hiszpanii zaprosił go zespół byłego kierowcy F1, Pedro de la Rosy.

„Start w dwóch pierwszych wyścigach Formuły Gulf w Dubaju był dla mnie świetnym treningiem i wielką frajdą, dlatego nie mogę się doczekać kolejnych pojedynków, tym razem na dłuższej wersji toru i z jeszcze mocniejszą konkurencją – mówi Alex Karkosik. - Moim celem jest naturalnie walka o mistrzostwo, ale nie będzie to łatwe. Słyszałem wiele dobrego o Jordanie Oonie i wiem, że to bardzo szybki i doświadczony kierowca. Walka z nim będzie dla mnie nie tylko wyzwaniem, ale także pozwoli mi ocenić mój poziom w konfrontacji z bardzo dobrym rywalem. Fajnie będzie również poznać nowych kierowców i wymienić się doświadczeniami z różnych serii wyścigowych. Kilka lat temu miałem przyjemność poznać kierowcę F1, Marka Webbera i bardzo spodobał mi się jego typowo australijski, luźny styl bycia. Jestem przekonany, że z Jordanem równie szybko znajdę wspólny język, ale na torze chcę oczywiście zostawić go daleko w tyle!”

Więcej informacji o Aleksie Karkosiku na jego oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/alexkarkosikkarting/. Więcej informacji o Formule Gulf pod adresem www.formulagulf.academy .


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: