Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2018-04-29

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Michał Broniszewski kończy sezon w Abu Dhabi

Udostępnij na Facebook
16.12.2016 17:21, autor: Informacja Prasowa, wyświetleń: 538

W najbliższą sobotę Michał Broniszewski weźmie udział w wyścigu Gulf 12 Hours na torze Yas Marina w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, kończąc niezwykle udany sezon 2016.

Zmiennikami warszawskiego kierowcy w kokpicie Ferrari 488 GT3 zespołu Kessel Racing będą Włosi Davide Rigon i Giacomo Piccini.

- Niemal równo rok temu wygraliśmy wyścig Gulf 12 Hours, dlatego z wielką przyjemnością powracam do Abu Dhabi, tym bardziej, że nie startowałem od ponad dwóch miesięcy – powiedział Michał Broniszewski. – Lubię tor Yas Marina. Mam wiele miłych wspomnień z tego obiektu, bo także we wcześniejszych edycjach wyścigu odnosiłem sukcesy i stawałem na podium. Sobotni wyścig tradycyjnie już ma nietypowy format, bo po sześciu godzinach ścigania czeka nas dwugodzinna przerwa, a potem druga część wyścigu i końcówka przy sztucznym świetle, co zawsze ma swój urok. Należymy do grona faworytów, ale w tym roku czeka nas trudne zadanie, bo do wyścigu dopuszczone są prototypy, a więc samochody wyraźnie szybsze niż nasze Ferrari. Ambitnym, ale i realnym celem jest więc z pewnością zwycięstwo w klasie, a czy uda się osiągnąć więcej – zobaczymy. Czeka nas 12 godzin ścigania, podczas których wiele może się zdarzyć.

Na czwartek i piątek zaplanowano na torze Yas Marina sesje treningowe i kwalifikacyjne. W dwóch pierwszych czwartkowych sesjach treningowych załoga Michał Broniszewski/Davide Rigon/Giacomo Piccini wygrała klasę GT, zajmując odpowiednio trzecie i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Start wyścigu w sobotę o godzinie 9.30, a meta o 23.30 czasu lokalnego. Różnica pomiędzy czasem środkowoeuropejskim i Abu Dhabi wynosi 3 godziny. Na przykład 9.30 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to godzina 6.30 w Polsce.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: