Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Manor pogrążony przez Saubera

Udostępnij na Facebook
06.01.2017 19:25, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 1383

Stajnia Manor przeszła pod kontrolę administratora.

Wszystko szło dobrze – Manor podniósł się z gruzów, przez większą część sezonu 2016 znajdował się na dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Aż do czasu GP Brazylii, kiedy to Sauber zdobył sensacyjne punkty spychając Manora na pozycję jedenastą. Cios był o wiele bardziej bolesny, niż by się mogło wszystkim wydawać.

Zarząd stajni Manor prowadził negocjacje z potencjalnymi inwestorami, ale aby negocjacje zakończyły się powodzeniem ekipa musiała zakończyć sezon 2016 na pozycji dziesiątej. To był warunek konieczny. Po GP Brazylii wiadomo już było, że szczęśliwego zakończenia nie będzie – inwestorzy się wycofali, a po nowym roku stajnia przeszła pod kontrolę administratora.

„Celem było dziesiąte miejsce w klasyfikacji w sezonie 2016. Niestety, dramatyczny wyścig w Brazylii przekreślił nasze nadzieje i przyniósł znak zapytania odnośnie dalszych startów” - przyznał właściciel ekipy Manor, Stephen Fitzpatrick.

„Pojawienie się administratora to przykry koniec dwuletniej podróży. Przez większą część zeszłorocznego sezonu rozmawialiśmy z inwestorami, ale warunkiem koniecznym do dalszego rozwoju było wywalczenie dziesiątego miejsca. Niestety, nie sfinalizowaliśmy umowy.”


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
7856Sibul [komentarzy: 1399] / 2017-01-06 20:31:43
Manor powinien się skupić na rozwoju na sezon 2017, bo to szansa nie powtarzalna, no ale wiadomo że do tego potrzebne są pieniądze, chcialbym by zaczeli się trochę ścigać a nie ciągać ogony co rok. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: