Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Alonso: Era Senny i Prosta była nudna

Udostępnij na Facebook
07.01.2017 17:34, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 2378

Fernando Alonso stwierdził, że wyścigi z dawnych lat wcale nie były ekscytujące, a F1 swój szczyt osiągnęła 17 lat temu.

„Moim zdaniem, Formuła 1 w tamtych latach była bardzo nudna” - stwierdził Hiszpan na temat słynnej ery Senny i Prosta. „Gdybyście dziś oglądali wyścigi z lat '85, '88 czy '92 to pewne, że przespalibyście całe, bo na czele były dwa McLareny, czwarty kierowca był już zdublowany, między zawodnikami było 25 sekund przerwy, a 10 samochodów nie kończyło wyścigów z powodu słabego poziomu niezawodności.”

„Dziś jest tak samo nudno jak kiedyś – liczba widzów spada, podobnie jak w dawnych czasach, kiedy też oszczędzało się opony czy paliwo” - kontynuuje kierowca McLarena.

„Moim zdaniem najlepszy okres dla F1 to lata 2000, bo do stawki dołączyło mnóstwo marek: było BMW, była Toyota. Liczba kibiców na torach i widzów przed telewizorami była najwyższa. Otworzyliśmy się na nowe kraje: Koreę, Singapur, Indie – i to był szczyt.”

Alonso nawiązał też do idoli z dawnych lat i obecnej F1. Jego zdaniem dawni mistrzowie są idolami dla dzisiejszej ery kierowców, a obecni kierowcy - staną się idolami dla przyszłego pokolenia.

„Kierowcy z lat '80 są dziś naszymi idolami. Pewne jest, że dzisiejsi kierowcy będą kiedyś takimi samymi idolami dla dzieciaków, które teraz ścigają się w gokartach.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: