Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2018-04-29

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Najpiękniejsza muzyka na świecie. Top 3 najlepiej brzmiących silników w historii F1

Udostępnij na Facebook
21.04.2017 10:17, autor: Mikołaj Śmiłowski, wyświetleń: 1177

 

Po wejściu hybrydowych silników V6 do F1 kibice stali się niezwykle sentymentalni. Jednak po trzech sezonach z nimi ich zmysły stały się trochę znieczulone.

Być może dźwięk wydobywający się z spod maski nowych bolidów, przypominający bardziej odkurzacz niż silnik ma jakieś właściwości usypiające, lub nawet – hipnotyzujące. Aby pamięć o złotych latach, kiedy to smród paliwa zastępował sterylny zapach odświeżaczy w boksach, przeglądnijmy trzy najlepsze silniki jakie dano nam podziwiać w przeszłości.

Miejsce 3 – McLaren Honda MP4/5b 

Bolid używany w latach 1989/1990 przez takie postaci jak Ayrton Senna, Alain Prost i Gerhard Berger. Skonstruowany przez McLarena bolid w ciągu dwóch lat zdobył dwa mistrzostwa kierowców. W pierwszym roku zdobył je Alain Prost, a w drugim sam Senna. Wszystko to za sprawą wspaniałych kierowców, ale i nadwozia z włókna węglowego oraz silnika 3.5 litra V10 pod maską :

https://youtu.be/aSNKuPI5RfY

Miejsce 2 – Redbull RB2-RB9

Jeden z najbardziej legendarnych silników w historii F1. Chodzi o silnik V8 firmy Renault, którego używał zespół Red Bulla na przełomie lat 2006-2013. Oczywiście w ciągu tych lat silnik ulegał znacznym poprawkom, lecz każdego roku był to silnik znakomity. W filmiku powyżej zobaczycie i usłyszycie, jaki silnik dał Sebastianowi Vettelowi jego upragnione mistrzostwa. Ten film jest argumentem na to, że F1 od 2013 roku nie jest już tym samym.

https://youtu.be/LXMJCZowwwA

Miejsce 1 – Ferrari 412 T2

Co z tego, że jest to najmniej utytułowany silnik z całej trójki. 3 litrowy silnik V12 wraz z nadwoziem z włókna węglowego występował w latach 1994-1995. Wziął udział w 33 wyścigach, wygrał tylko dwa. Było to niezwykle szybki, lecz awaryjny wóz. Nie o to tu jednak chodzi. Wystarczy tylko posłuchać. Mocarny ryk V12 zagłusza protesty ekologów. To jest coś, czego nam i F1 trzeba.

https://youtu.be/6s7hf9-IeqY


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: