Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2018-04-29

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Polacy z Rotax najszybsi w Europie. Wygrana w Euro Finale!

Udostępnij na Facebook
14.08.2017 09:35, autor: Informacja Prasowa , wyświetleń: 458

Maksymilian Obst z teamu Bambini Racing został zwycięzcą Rotax Grand Fesival, który odbył się w miniony weekend w Austrii. To czwarta edycja tej europejskiej imprezy kierowców Rotax i czwarta z rzędu wygrana Polaka w kategorii Micro Max. Polscy kierowcy po raz kolejny zanotowali znakomity występ w finale europejskim serii Rotax.

Maksymilian Obst, nominowany w tym sezonie do Akademii orlen Team, jest czwartym Polakiem, który wygrał europejską imprezę w Austrii w najmłodszej kategorii. We wcześniejszych edycjach Euro Finału tryumfowali Marcel Kuc, Mateusz Lenart i Bartłomiej Piekutowski. W czwartej odsłonie jednej z najważniejszych i największych europejskich imprez Rotax po raz kolejny widzieliśmy Polaka na najwyższym stopniu podium. Główną nagrodą za zwycięstwo był bilet na finał światowy, który odbędzie się w listopadzie w Portugalii. Spotkają się tam najlepsi kierowcy Rotax z całego świata.

W kategorii Micro wystartowało sześciu kierowców z Polski. Piąta pozycję w finale zajął Jan Jóźwiak z ST-Racing Maranello, a w pierwszej dziesiątce widzieliśmy również Macieja Gładysza.

W kategorii Mini Max najwyższą pozycję wśród Polaków uzyskał Jerzy Spinkiewicz, który uplasował się na szóstym miejscu. 11. w wyścigu finałowym był Victor Obarzanek. Obaj kierowcy reprezentują barwy Uniq Racing.

Wśród juniorów Polacy również zaliczali się do najszybszych w stawce. Czwartą lokatę zajął Kamil Donicz z Uniq Racing, a piąty był Piotr Świeżaczyński ścigający się w barwach belgijskiego Daems Racing. Dziewiątą lokatę zajął Sylwester Aleksiejevas (Uniq).

Finał europejski Rotax, który w tym sezonie przyjął nazwę Rotax Grand Festival to impreza dla kierowców najmłodszych kategorii tej serii. Zawodnicy z całego świata walczą o bilety na Rotax Grand Finals. W Austrii wystartowało 115 reprezentantów 28 państw z całego świata.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: