Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2018-04-29

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wielki finał serii Rotax Max Challenge Poland w Poznaniu

Udostępnij na Facebook
14.09.2017 07:42, autor: Inf. Prasowa, wyświetleń: 367

Najliczniejsza obecnie polska seria kartingowa Rotax Max Challenge Poland w najbliższy weekend rozegra finałowy weekend mistrzostwo Polski i pucharu. Siódma impreza Rotaksa będzie zwieńczeniem tegorocznych zmagań polskich i zagranicznych zawodników. Liderzy walczą o bilety na Rotax Grand Finals, który odbędzie się w Portugalii.

Swój start w Poznaniu zapowiedziało wielu znakomitych zawodników, którzy święcili w tym sezonie sukcesy na arenach europejskich. To między innymi nominowany do Akademii Orlen Team Kacper Bielecki, świeżo upieczony dwukrotny triumfator Rotax Central Eastern Europe, który w na torze Poznań będzie walczył o mistrzowski tytuł.

Na torze w Przeźmierowie zaprezentuje się zdobycie biletu na finał światowy i wicemistrz centralno-wschodniej europejskiej strefy Rotax Max Challenge Jakub Greguła, mistrz Polski KF junior, który w miniony weekend w znakomitym stylu zapewnił sobie awans na największą imprezę świata kierowców Rotax.

W rywalizacji na torze Poznań zobaczymy również Sławomira Murańskiego, triumfatora międzynarodowej serii Rotax Nordic Challenge oraz dwukrotnego zwycięzcę prestiżowego Rotax Winter Cup w Hiszpanii, który z pewnością pokaże się publiczności podczas finałowego weekendu wyścigowego polskiej serii mistrzowskiej.

Wśród najmłodszych kierowców nie może w najbliższy weekend zabraknąć liderów kategorii Micro Max europejskich rozgrywek. W Przeźmierowie wystartują zdobywcy biletów na Rotax Grand Finals. Między innymi Maksymilian Obst, nominowany do Akademii Orlen Team, tegoroczny triumfator Rotax Grand Festival, finału europejskiego serii Rotax uznawanego przez wszystkich za najbardziej prestiżową imprezę najmłodszych kierowców w europejskich rozgrywkach tej pucharowej serii. Na torze pokażą się Jonathan Madden, zwycięzca międzynarodowej serii Rotax Nordic Challenge oraz Jan Jóźwiak, wicelider i drugi kierowca serii nordyckiej Rotax Max Challenge i oczywiście Maciej Gładysz, najszybszy obecnie kierowca w kategorii Micro Max w Polsce, lider polskich rozgrywek nominowany do Akademii Orlan Team.

Oprócz wspomnianych znakomitych kierowców liczymy na start mistrzów Polski, wicemistrzów oraz zdobywców pucharu Polski, którzy licznie rywalizowali w trakcie tegorocznego sezonu Rotax Max Challenge Poland.

Warto wspomnieć, że w tym sezonie sponsorem strategicznym Rotax Max Challenge Poland jest Polski Koncern Naftowy Orlen, a Akademia Orlen Team nominowała do swojego składu 15 najlepszych kierowców serii.

Początek rywalizacji w Przeźmierowie na Torze Poznań w sobotę. Wyścigi poprzedzą treningi wolne rozgrywane na torze już od czwartku. Impreza będzie relacjonowana na żywo przez Polski Karting na stronie internetowej miesięcznika.

Harmonogram zawodów:

Czwartek, 14.09 – treningi wolne
Piątek, 15.09 – treningi wolne
Sobota, 16.09 – trening oficjalny, wyścigi kwalifikacyjne
Niedziela, 17.09 – wyścigi finałowe, zakończenie sezonu


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: