Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2018-04-29

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ricciardo nie chce trzymać Red Bulla w niepewności

Udostępnij na Facebook
12.02.2018 07:27, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 531

Obecnie reprezentujący Red Bulla kierowca zapowiada, że będzie podejmować decyzję odnośnie przyszłości w okolicach kwietnia.

Daniel Ricciardo posiada ważny kontrakt z austriacką ekipą jeszcze tylko na jeden sezon. Wokół jego osoby pojawiło się sporo plotek, które łączą go z posadą w Mercedesie u boku Lewisa Hamiltona.

Kierowca niejednokrotnie powtarzał, że przed podjęciem wiążących decyzji chce dokładnie przyjrzeć się dostępnym opcjom i nie zamierza spieszyć się z deklaracjami. Podkreśla, że priorytetem jest znalezienie samochodu umożliwiającego mu zdobycie tytułu.

Tymczasem szef Red Bulla, Christian Horner na łamach prasy zdążył już pogonić Australijczyka. Kierowca rozumie sytuację zespołu i zapewnia, że nie będzie odkładał decyzji na ostatnią chwilę.

,,Nie chcę zachowywać się jak gruba ryba, która trzyma wszystkich w garści i której wszyscy mają słuchać i czekać, aż się odezwie. Rozmawiałem krótko z Red Bullem i nie dostałem żadnego ultimatum, nikt też nie podsunął mi pod nos kontraktu i nie powiedział ,,podpisuj, albo z ciebie rezygnujemy”. Byli mili i dali mi trochę czasu, rozumieją, że chcę się przekonać w jakim miejscu będziemy podczas testów oraz w pierwszych wyścigach” – powiedział na łamach magazynu Racer.

Parter zespołowy Australijczyka, Max Verstappen, przedłużył już kontrakt do 2020 roku. Ricciardo uważa, że to jedyna przyczyna tak dużego szumu wokół jego własnej sytuacji.

,,Jedynym powodem dla którego wszyscy mnie o to pytają jest fakt, że Max podpisał już nową umowę. Gdyby tego nie zrobił, byłoby inaczej. W końcówce marca, w kwietniu, kiedy będzie już po kilku wyścigach usłyszycie coś więcej o rozwoju sytuacji.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: