Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2018-04-29

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Stroll, uczy się od Hamiltona radzenia sobie z presją

Udostępnij na Facebook
13.02.2018 09:30, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 577

Lance Stroll przyznaje, że czerpie inspirację od czterokrotnego mistrza świata Lewisa Hamiltona w materii radzenia sobie z presją w Formule 1

Lance Stroll przyznaje, że czerpie inspirację od czterokrotnego mistrza świata Lewisa Hamiltona w materii radzenia sobie z presją w Formule 1.

Kanadyjczyk przygotowuje się do swojego drugiego sezonu w F1, debiutując w zeszłym roku z Williamsem po wygranej w europejskiej Formule 3 .

19-latek starał się dobrze rozpocząć karierę, ale pierwsze punkty zdobył dopiero w Kanadzie.

W dramatycznym Grand Prix Azerbejdżanu, Stroll przekroczył linię na trzecim miejscu zostając, tym samym, najmłodszym w historii debiutantem na podium. Był jednak regularnie objeżdżany w kwalifikacjach przez doświadczonego kolegę z drużyny, Felipe Massę.

Stroll będzie partnerem Siergieja Sirotkina na nadchodzący sezon po odejściu Massy. Pomimo budowanej dookoła presji, Stroll wciąż wierzy, że w pełni wykorzystał swój pierwszy strzał w Formule 1.

"Pozostaję w mojej małej bańce - to jest to, co staram się robić" - powiedział Stroll. "Zawsze jest jakiś niepochlebny głos i rozproszenie, ale po prostu trzeba zablokować cały ten hałas. Ludzie mówią różne rzeczy. Najważniejsze dla mnie jest to, że trzymam się swojego celu i wykonuję swoją pracę".

"Wierzę, że pokazałem swój potencjał w F1, wygrałem F3, a wszyscy wiemy, że F3 to bardzo wysoki poziom. Pochodzę ze środowiska, przez które, kiedy wygrywam to ludzie próbują to umniejszać. Kiedy przegrywam, ludzie próbują mnie zniechęcić. Akceptuję to i uważam to za zabawne".

Stroll powiedział o swoim podziwie dla Hamiltona: "W ubiegłym roku widziałeś wyścig o tytuł. Jak dobrze Lewis radził sobie z presją, [Sebastian] Vettel nie wytrzymał presji, ale Lewis był w stanie sprostać tym oczekiwaniom, choć jego samochód nie był łatwy do prowadzenia w wielu wyścigach".

"Ale udało mu się wyciągnąć jak najwięcej z tego i zdobyć punkty, gdy naprawdę ich potrzebował. Był konsekwentny przez cały rok, naprawdę miał to coś. Lewis był zdeterminowany by zdobywać punkty w każdy weekend, czapki z głów dla niego. Całkowicie Zasługuje na sukces, jest niezwykle utalentowany i mam nadzieję, że odniosę połowę sukcesu jaki on odniósł, w mojej karierze".

Lance oświadczył także, że jest zupełnie innym kierowcą, który zamierza w sezonie 2018 być jeszcze lepszy.

 "To było ważne, wolny czas spędziłem na refleksjach. Teraz czuję się zupełnie innym kierowcą niż ten, który rok temu zaczynał debiutancki sezon. Jest wiele do zrobienia. Kwalifikacje w szczególności, muszę to bardzo poprawić".

"Ale jestem pewien, że się uda. Mam rok nauki za sobą. W ciągu roku zmieniłem się dramatycznie jako kierowca, nauczyłem się bardzo dużo. Wrócę na nowy sezon i będę znacznie silniejszy, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: