Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2018-04-29

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Małe szanse na GP Holandii

Udostępnij na Facebook
15.03.2018 09:47, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1039

Właściciel toru Zandvoort wyznał, że zarówno kwestie finansowe, jak i małe zainteresowanie ze strony władz F1 zmniejszają szanse na wyścig w Holandii.

Od pojawienia się w Formule 1 Maxa Verstappena zainteresowanie serią w jego rodzinnej Holandii wzrosło w ogromnym stopniu. Od kilku miesięcy mówiło się o powrocie do kalendarza Grand Prix w tym kraju. Teraz jednak właściciel toru w Zandvoort, Bernhard van Oranje wyznał, że kilka czynników znacznie umniejsza szanse Holandii na ponowne zagoszczenie w kalendarzu mistrzostw.

,,Rozmawiamy z Liberty Media, ale szanse na sukces nie są wielkie. Wiele krajów zapłaciłoby każdą cenę, by być w F1. Opłata dla Liberty wynosi około 20 milionów dolarów, czego żaden z torów nie zarobi na sprzedaży biletów. Dlatego potrzebni są inwestorzy i teraz zajmujemy się pozyskiwaniem ich" - mówi van Oranje.

Jak przyznaje, zainteresowanie właścicieli F1 jest skierowane w nieco inną stronę.

,,Liberty zapowiadało, że chcą klasycznych, europejskich rund, ale jednocześnie trochę bez sensu jest organizować tak dużo wyścigów w Europie. Interesują ich nowe rynki, jak Meksyk. Dla mnie jako promotora to trudna sytuacja, ale tak długo, jak jest szansa, będziemy próbować" - deklaruje.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~gość / 2018-03-18 00:17:00
Pfff Hipokryzja az kipi NIE dla Holandii ale TAK dla Francji i to jeszcze na najnudniejszym torze a przeciez interesuja ich nowe rynki... cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: