Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2018-04-29

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Horner: Musimy dać Ricciardo mocny bolid

Udostępnij na Facebook
23.04.2018 21:43, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 149

Szef Red Bulla docenia zdolności Australijczyka i nie ma wątpliwości, że pod warunkiem otrzymania szybkiego auta kierowca zostanie w Milton Keynes na następne sezony.

Nazwisko Daniela Ricciardo stało się w ostatnim czasie jednym z najbardzej gorących w F1. Kierowca nadal nie przedłużył umowy z ekipą Red Bulla nie ukrywając, że jest otwarty na inne możliwości. Australijczyk podkreśla, że jedyną intersującą go rzeczą jest wejście w posiadanie bolidu zdolnego do zwycięstw. Obecny zespół, chociaż należący do tzw. ,,wielkiej trójki", zdaje się nadal pozostawać w cieniu Mercedesa i Ferrari.

Tymczasem to właśnie kierowca z Perth niespodziewanie stanął na najwyższym stopniu podium w minionym GP Chin. Zarządzający Red Bullem Christian Horner jest pewien, że jeśli Australijczyk będzie nadal mieć do dyspozycji równie mocny samochód, nie będzie myśleć o odejściu.

,,Myślę, że Daniel dobrze czuje się w środowisku Red Bulla. Jeśli będziemy mogli dać mu bolid na poziomie tego z Chin, dlaczego miałby chcieć znaleźć się gdziekolwiek indziej?" - pyta na oficjalnej stronie Formuły 1.

,,W Bahrajnie miał problem z baterią, w Chinch awarię turbo. W pewnej chwili znajdujesz się w miejscu, w którym zastanawiasz się, co dalej. Jednak później taki rezultat bardzo wzmocnił jego pewność siebie, zwłaszcza w takim punkcie sezonu - gdy wszysko jest jeszcze otwarte."

Horner wspominał również o drugim z pary reprezentantów ekipy, Maxie Verstappenie. Porównując kierowców Brytyjczyk uznał, że największą różnicą między nimi jest posiadane doświadczenie - które działa na korzyść Australijczyka.

,,Teraz wiele się wokół niego [Ricciardo] dzieje. Od kilku lat jest w szczycie formy. Znalazł równowagę pomiędzy doświadczeniem i szybkością. Jest jednym z najlepszych w wyprzedzaniu. Myślę, że znajduje się w innym punkcie kariery niż Max, który ciągle jest bardzo młody i dopiero zdobywa to doświadczenie."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: