Zespoły HRT F1 Team

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

HRT F1 Team ostatnio:

Kierowcy / Zespoły 2018

HRT F1 Team

HRT F1 TeamSzef zespołu: Colin Kolles
Samochód: Toro Rosso STR06
Silnik: Cosworth CA2011 V8
Opony: Pirelli
Debiut: GP Bahrajnu 2010
Starty: 19
Wygrane: 0
Punkty: 0

Początków „szczęśliwie ocalonych” nie należy szukać w zeszłym roku. W 1993, grupa licząca  kilku mechaników (nie, to nie żart), postanowiła spróbować dostać się do F1. Obecny inżynier Virgin Racing zaprojektował bolid, a na czele całego projektu stał nie kto inny jak Adrian Campos. Z wiadomych względów FIA nie potraktowała tego zgłoszenia na serio. Co się odwlecze to nie uciecze…

Zarodka dzisiejszego teamu Hispanii, należy szukać w zespołach GP2 i Formuły 3. To one stały się kolebką do narodzin teamu F1. Tym razem Campos Meta dostało miejsce w stawce. Do zaprojektowania i wykonania bolidu zatrudniono Dallarę. Coraz częściej mówiono jednak, o dużych problemach. Źródełko finansów, zaczęło szybko wysychać, a gdzieś we Włoszech stała zakurzona konstrukcja skorupowa z włókna węglowego…

Gdy wydawało się że sytuacja jest beznadziejna, z ratunkiem przybył Jose Ramon Carabante. W teamie znów zakwitło życie. Colin Kolles został szefem zespołu, zaczęto odkurzać wspomniany bolid. Wszystko było gotowe na 4 marca. W tym dniu zaprezentowano HRT110 i potwierdzono, że kierowcami będą Bruno Senna i Karun Chandhok. Wszystko zapakowano i wysłano do Bahrajnu.

Po takich zawirowaniach, nie oczekiwano fajerwerków. Ważna była systematyczność. Z wyścigu na wyścig radzono sobie z problemami. Choć sam bolid nie był najszybszy, to HRT dojeżdżało do mety częściej od Virgin Racing. Dzieki temu, ekipa znad krawędzi wyprzedziła zespół Richarda Bransona. W światku F1 krążyły plotki o związaniu się z Toyotą, przejęciu ich bolidu, który nigdy nie wystartował w GP. Rozmowy były, ale zakończyły się niepowodzeniem.

Na ten rok cele są jasne. Trzeba się pozbyć złej reputacji i miana kartonowego bolidu. Dzięki współpracy z bardziej doświadczonym Williamsem, można je osiągnąć. Niewiadomą pozostaje jednak postawa Naraina Karthikeyana, który powróci do F1 po blisko pięcioletnim rozbracie.


Powrot
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: