Zespoły Marussia Virgin Racing

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Marussia Virgin Racing ostatnio:

Kierowcy / Zespoły 2018

Marussia Virgin Racing

Marussia Virgin RacingSzef zespołu: John Booth
Samochód: Virgin MVR-02
Silnik: Cosworth CA2011
Opony: Pirelli
Debiut: GP Bahrajnu 2010
Starty: 19
Wygrane: 0
Punkty: 0

A wszystko zaczęło się od Manora. Takie proste sformułowanie można wyciągnąć, śledząc nieco przygodę tego zespołu w stawce.

Po wysłaniu zgłoszenia, Jonh Both czekał cierpliwie aż 12 czerwca FiA opublikuje listę startową, przygotowując w tym czasie powoli plany bolidu. Kiedy był już pewien występu, zaczął szukać sponsorów, a w internecie huczało aż od spekulacji o możliwym sprzedaniu zespołu Richardowi Bransonowi. Ten jednak milczał tak długo, jak się dało. W końcu wszystko zaczęło się wyjaśniać. BrawnGP po zdobyciu sensacyjnego podwójnego mistrzostwa, zmienił nazwę i właściciela. Mercedes podpisał kontrakt z malezyjskim konsorcjum Petronas, a twórca potęgi Virgin, skupił się na współpracy z Manorem. Tyle plotek.

15 grudnia 2009 oficjalnie zaprezentowano team Virgin Racing. Do Timo Glocka - którego kontrakt z angielskim teamem ogłoszono 17 listopada 2009 - dołączył Lucas di Grassi. Szefem zespołu został John Both, a odpowiedzialnym za VR01 - Nick Wirth. Prezentacja bolidu ( skonstruowanego bez pomocy tunelu aerodynamicznego ), miała miejsce 3 lutego. Branson wypowiedział wtedy słynne już słowa „ Co za bryka”, a pierwszego dnia testów wspomniana już „bryka” wykonała tylko 11 okrążeń i schowała się w garażu.

W całym sezonie nie wyglądało to lepiej. Podczas pierwszych wyścigów nie dane im było dojeżdżać do mety, bo bak na paliwo był po prostu za mały, później przydarzały się awarie, które sprawiły że sezon skończyli za ekipą HRT. Strój stewardessy przymierzony. Pora szykować się do pewnego lotu linii Londyn – Kuala Lumpur, na pokładzie samolotu Air Asia. Prawda Richard?

Warto również odnotować, że Marussia powiększyła swe wpływy w zespole, a Lucasa di Grassi zastąpił Jerome d’Ambrosio. I zespół i sam jego właściciel, mają duże ambicje. Czy kolejny wizjonerski projekt Bransona, wypali za drugim podejściem?

Powrot
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: