Kierowcy F1

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Adrian Sutil ostatnio:

Kierowcy / Zespoły 2018

Adrian Sutil

Adrian SutilUrodzony: 11.1.1983 (Grafelfing)
Zamieszkały: Niederbpipp (Szwajcaria)
Deiut: GP Australii 2007 

W 2007 roku, podczas pierwszego sezonu startów, zdołał wywalczyć swój pierwszy punkt w najwyższej klasie 'rozgrywkowej' zawodowego ścigania (jako kierowca Spykera). 'Osiągnięcia' tego nie udało mu się powtórzyć w roku 2008, gdy jako reprezentant Force India (eks-Spyker) w swoim najlepszym, ukończonym, wyścigu uplasował się na 13 pozycji. Niewiele brakowało, aby młody Niemiec o urugwajskich korzeniach zabłysnął pełnym blaskiem w Monako. W jadącego na czwartej pozycji Sutila uderzył nieuważny Raikkonen, niwecząc wysiłek ekipy Force India na 9 okrążeń przed metą. Po zmianie zaopatrzeniowca w silniki (z Ferrari na McLarena) mówiło się, że w 2009 roku kibice Formuły 1 nie ujrzą sympatycznego miłośnika muzyki klasycznej i gry na fortepianie, a jego miejsce zajmie Katalończyk, Pedro de la Rosa. Nic z tych rzeczy.

Rozpoczął się nowy etap, Force India miało być mocniejsze. I rzeczywiście było. Prawdziwym pokazem umiejętności, było GP Włoch na torze Monza. VJM02 był bolidem szybkim na obiektach o małej sile docisku. Niemiec wykorzystał to tak, jak powinien. Zajął drugie miejsce na starcie, a na metę wpadł zaraz za podium, ale z najlepszym czasem okrążenia. Zdobył swoje pierwsze punkty, we wspaniałym stylu.

W kolejnym sezonie bezpardonowo rozprawiał się z Vitantonio Liuzzim, choć zdarzały się takie sytuacje, w których kompletnie tracił panowanie nad sobą i swym samochodem. Ostatecznie rok 2011 ukończył z dorobkiem 47 punktów, na 11 miejscu, choć zapewne kibice bardziej zapamiętają go z piruetów kręconych na torze Yeongam.

Jeżeli w 2011 pokona młodego gniewnego, Paula di Restę, oraz sprawi, że potencjał Force India objawi się w pełnie krasie, stanie się bohaterem. Teraz bezsprzecznie jest numerem 1, a Jego zadaniem, jest wykorzystać swoją pozycję w zespole i sprawić, aby Monza 2009, powtarzała się częściej. Tyle, lub aż tyle.

Kraj Niemcy
Urodzony 11 stycznia 1983r.
Starty 90
Wygrane 0
Pole position 0
Punkty 95Kariera F1
2007 Spyker 19. (1 pkt.)
2008 Force India 20. (0 pkt.)
2009 Force India 17. (5pkt.)
2010 Force India 11. (47pkt.)
2011 Force India 9. (42 pkt. )

Powrot
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: