Kierowcy F1

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Jamie Alguersuari ostatnio:

Kierowcy / Zespoły 2018

Jamie Alguersuari

Jamie AlguersuariUrodzony: 23.03.1990 r. (Barcelona)
Debiut: GP Węgier 2009

Kiedy zaczęły nasilać się plotki o zwolnieniu Sébastiena Bourdais, wzmogły się również spekulacje nad tym, kto zastąpi francuza w Scuderii Toro Rosso. Naturalnie, od samego początku gremium kierowców było bardzo zacieśnione. Wybór padł na Jaime Alguersuariego.

Poważna przygoda Katalończyka z wyścigami, zaczęła się w roku 2006, kiedy to wystąpił we Włoskiej Formule Renault 2.0, zajmując w niej na koniec sezonu 10 miejsce. Otrzymał także nagrodę dla najlepszego debiutanta. Alguersuari ścigał się równocześnie w Formule Eurocup Renault 2.0, gdzie zajął w końcowej klasyfikacji 12 miejsce.

W sezonie 2008 przeniósł się do Brytyjskiej F3, gdzie zwyciężył w 5 wyścigach, zdobywając tytuł mistrza. W nagrodę otrzymał możliwość odbycia dni testowych z teamem Red Bull Racing.

Sezon 2009, to straty Jaimego w World Series by Renault wraz z zespołem Carlin Motorsport i posada kierowcy testowego w teamach Red Bulla startujących w Formule 1. 20 lipca 2009 STR potwierdziło Algersuariego jako swojego kierowcę wyścigowego. Jego debiut w bolidzie F1 nastąpił na węgierskim torze Hungaroring. Stał się tym samym najmłodszym kierowcą, który wziął udział w GP. Nie obyło się bez krytyki ze strony bardziej doświadczonych kierowców. Chodziło o to, że Jaime nie testował bolidu F1 w normalnych warunkach wyścigowych, lecz odbył tylko dozwolony przez FIA test aerodynamiczny. Nie było w tym winy samego zainteresowanego.To przepisy nie przewidziały takiej możliwości. Jednak Katalończyk udowodnił, że potrafi trzymać narzucane przez wyścigi tempo.

W dalszych wyścigach nie zdobył punktów, a jego najwyższym miejscem była 12 pozycja w GP Brazylii. Sezon 2009 miał go w znacznym stopniu obyć z bolidem F1, tak diametralnie innym, od samochodu WSbR.

Kierownictwo STR potwierdziło go jako kierowcę wyścigowego na sezon 2010. Nikt nie mówił że będzie łatwo. Team z Faenzy staje się pełnoprawnym konstruktorem, o ciągłym punktowaniu również można zapomnieć. Mimo wszystko charakter wojownika, pchnął go ku trzem wyścigom w których zdobył „oczka”. W Hiszpanii mogło być jeszcze piękniej, gdyby nie kara za kolizję z Karunem Chandhokiem.

Otwarta walka z Buemim o fotelik w Red Bull Racing i wypady na miasto alby w klubach oddać się swojej pasji. Te dwa style to esencja życia chłopaka z Barcelony. DJ Alguersuari może sprawiać liczne niespodzianki. Oczywiście pozytywne.

Kraj Hiszpania
Urodzony 23 marca 1990 r.
Starty 27
Wygrane 0
Pole Positions 0
Punkty 5

Kariera w F1
2009 Toro Rosso 24 (0 pkt.)
2010 Toro Rosso 19 (5 pkt.)
2011 Toro Rosso ?

Powrot
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: