Kierowcy F1

Jérôme d'Ambrosio

Jérôme d'AmbrosioUrodzony: 27.12.1985 r (Etterbeek - Belgia)
Zamieszkały: Grez Doiceau (Belgia)
Debiut: GP Australii 2011

Tak naprawdę, kariera Jerome d'Ambrosio, rozpoczęła się od bardzo mocnego wejścia. W 2003 roku, rozpoczął starty w Belgijskiej Formule Renault. Za kierownicą bolidu stajni Thierry Boutsen Racing, udało się mu wywalczyć mistrzostwo serii.

Kolejnym punktem, były starty w Europejskiej Formule Renault. Tam szło mu już trochę gorzej. Przez dwa sezonu startów, odnotował odpowiednio 16 i 15 wynik w klasyfikacji generalnej, i  stało się jasne, że łatwo nie będzie. Dlatego skierował swe kroki, ku Formule 3000. Przejechał w niej zaledwie pół sezonu, ale trzykrotnie wskoczył na pudło. Tym razem zaskoczył pozytywnie, a w generalce znalazł się na 5 miejscu.

Następnym przystankiem okazała się być ( nieistniejąca dziś ) Formuła Master. Podczas trwania całego sezonu, d'Ambrosio udało się wygrać 5 wyścigów, w tym te na znanych torach jak Monza, Brands Hatch czy Masaryk. Zebrał równe 100 punktów i został Mistrzem serii, towarzyszącej wyścigom samochodów WTCC.

Jego talent zostaje zauważany, a Jerome dostaje angaż do ekipy DAMS, startującej w GP2. Bierze udział w serii głównej, oraz azjatyckiej. Obie kończy na 11 miejscu. Pozostaje wierny swojemu zespołowi, ale nie udaje mu się osiągać piorunujących wyników. W 2009 roku, podczas wyścigów GP2 na torze Catalunya, dwukrotnie jest mu dane wskoczyć na podium. Wydaje się, że jest to idealny początek nowego sezonu, ale później forma znika, a d'Ambrosio ściga się w okolicach 10 miejsca. W klasyfikacji generalnej – 9 miejsce.

Kolejny rok, okazuje się być przełomowym dla Belga. Zostaje kierowcą rezerwowym w barwach Renault, uczestniczy w pokazach bolidów francuskiego giganta podczas imprez organizowanych przez zespół. Kontynuuje swoje starty w GP2, wygrywa nawet sprint w Monako. Podpisuje kontrakt z Virgin Racing, na mocy którego będzie brał udział w porannych sesjach treningowych przed czterema, z pięciu ostatnich GP sezonu.

Plotkom nie ma końca, dopiero 21 grudnia zostaje wydany komunikat, w którym Marussia Virgin Racing, potwierdza Jerome d'Ambrosio jako etatowego kierowcę w nowym sezonie. Sam Belg przyznaje że nie znalazł się w F1 tylko przez wzgląd na swój talent, ale również na wniesione fundusze. Taki już los nowych kierowców.

Kraj Belgia
Urodzony 27 grudnia 1985 r.
Starty 0
Zwycięstwa 0
Pole Position 0
Punkty 0

Kariera w F1
2011 Marussia Virgin Racing ?

Powrot
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: