Kierowcy F1

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Paul di Resta ostatnio:

Kierowcy / Zespoły 2018

Paul di Resta

Paul di RestaUrodzony: 16.04.1986 (Uphall)
Zamieszkały: Bathgate (Szkocja)
Debiut: GP Bahrajnu 2011

Paul di Resta, należy niewątpliwie do grona nietuzinkowych osobistości. Swoją karierę, rozpoczął ścigając się w kartach, w uznanych brytyjskich mistrzostwach. Robił to z takim zaangażowaniem, że z upływem czasu zaczęły pojawiać się sukcesy, a młody Szkot został zauważony przez managerów zespołów z wyższych serii.

W 2003 przeniósł się do Brytyjskiej Formuły Renault. Pierwszy – debiutancki sezon, ukończył na 7 miejscu, zaliczając przy okazji swoje pierwsze pole position i zwycięstwo. Rok później było już o wiele lepiej. Reprezentując barwy teamu Manor, Paul zdołał wygrać aż cztery wyścigi i zająć miejsce na najniższym stopniu podium w klasyfikacji kończącej sezon.

Udanie zakończył także starty w F3 Euro Series. W 2006 zdobył mistrzostwo serii i uznanie wielu osobistości, po wygraniu międzynarodowego prestiżowego wyścigu F3 na torze w Zandvoort.

Odskocznią okazała się pomoc Mercedesa i nagroda McLaren McLaren Autosport BRDC. Nieoczekiwanie di Resta zmienił klasę wyścigów, na samochody turystyczne i przez cztery sezony bronił barw Mercedesa w DTM. Dodatkowo, w 2010 podpisał umowę wiążącą go z Force India i kilkakrotnie testował swoje możliwości, podczas piątkowych treningów.

Najważniejszy tytuł w karierze? Niewątpliwie jest nim Mistrzostwo Niemieckich Samochodów Turystycznych. To ono [w 2010] na dobre wybiło nazwisko di Resta, na firmament gwiazd motorsportu. Przy świetnym tempie rozwoju zespołu Force India, Paul ma szansę udowodnić, że doświadczenie zdobyte w DTM, zaprocentuje w wyścigach Formuły 1.

Kraj Szkocja
Urodzony 16 kwietnia 1986 r.
Starty 19
Zwycięstwa 0
Pole Positions 0
Punkty 27

Kariera w F1
2011 Force India  13. (27 pkt.)

Powrot
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: