Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2019-06-23
f1 - GP Francji

Autorzy felietonów

Dawid ProkopowiczDawid Prokopowicz   Ilość felietonów: 10

"W tak niezwykłych okolicznościach przyrody, ....i tej, i niepowtarzalnej...

ostatni felieton

Felietony tego autora

Felietony innych

F1 - Honda to nie jest kot w worku

Honda to nie jest kot w worku

09.12.2008

800 + 1. W tej niesprawiedliwie przyjętej liczbie kryją się twarze, dla większości z nas pewnie anonimowych, pracowników Hondy. Plus jeden pewny, nie anonimowy Button. Wyobraźcie sobie osiemset ludzi idących ulicą wśród świątecznych dekoracji. I spróbujcie powiedzieć każdemu z nich: zwalniam cię....

Najbardziej zdumiewającym w całej historii ostatnich dni Hondy w F1 jest fakt wiary całego zespołu w bolid RA109. Po fatalnym sezonie, w pełni poświęconym na przygotowanie nowej maszyny, po kolejnych i (jeszcze) kolejnych milionach wpompowanych w usprawnienia, po rozczarowaniu i narzekaniu kierowców i fanów, że dla Hondy sezon ’08 to sportowy czyściec i -wreszcie - po decyzji oddalonych o setki kilometrów władz tokijskich, że nastał koniec wszystkiego, oni, zgromadzeni w garażach w Brackley nadal wierzą...

Dziś wiemy niewiele więcej, niż wczoraj, przedwczoraj czy w dniu japońskiej apokalipsy. A przecież mówi się, że Button prosił o rozwiązanie swojego kontraktu, gwarantującego mu 8 milionów ze sezon. Że sentymentalny dotąd David Richards ugnie się kolejny raz i zainwestuje w Hondę (eks-BAR) „ten ostatni raz”.

Nie mam milionów potrzebnych Hondzie na utrzymanie i nawet gdybym wygrał rekordowego totka sporo by mi brakowało. Ale w zapewnienia Hondy, tej anonimowej i tej medialnej wierzę bardziej nawet niż w głośne zapewnienia Ferrari, McLarena czy BMW. Nie dlatego, że wierzę w jakąś tajną broń schowaną gdzieś pomiędzy KERS a szkieletem nowej aerodynamiki i że Brawn wie coś, czego żaden szef nie wie i wiedzieć nie będzie. Wierzę, bo za solidarną pasją ludzi z Brackley kryją się prawdziwe dramaty pakowane w bożonarodzeniowy papier i podpisywane: „co dalej, jeśli nie Honda?”

„Gdy udawałem się do garażu, by sprawdzić, co się tam dzieje, nie miałem najlepszego nastroju. Ale po pół godziny przebywania z załogą zdałem sobie sprawę, że możemy to wszystko zmienić. To, co możemy teraz zrobić, to być pozytywnie nastawionym - i tak też robimy”
- powiedział Button.


Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu