Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2019-06-23
f1 - GP Francji

Autorzy felietonów

Dawid ProkopowiczDawid Prokopowicz   Ilość felietonów: 10

"W tak niezwykłych okolicznościach przyrody, ....i tej, i niepowtarzalnej...

ostatni felieton

Felietony tego autora

Felietony innych

F1 - Guzik mocy

Guzik mocy

08.06.2009

Uwaga: w poniższych słowach przyjęto jako pewnik - "Jenson Button: Mistrz Świata Formuły Jeden 2009."

W 2009 roku w Formule Jeden dzieją się dziwne rzeczy. Spełniają się niespełnione talenty, dominują ci, których niedawno wytykano palcami, albo ukradkiem przyklejano im na plecach karteczkę z napisem "nieudacznik". BMW Sauber, Ferrari i McLaren nie walczą już o nic poza własną godnością i zachowaniem czerwieniących się od jałowych prób twarzy. Na kilkukrotne spoliczkowanie największych marek najlepiej odpowiedziało Ferrari, ale na pojedynczy kopniak Włochów - podium wywalczone w ulicznym Grand Prix w Monako - Brawn GP odpowiedziało serią tureckich kuksańców.

Przestali się już chyba łudzić najwięksi przeciwnicy i powątpiewający w talent Jensona Buttona: Brytyjczyk będzie mistrzem świata. W liczącej 60 lat historii Formuły Jeden nie znalazł się śmiałek, który w mistrzowskich sezonach Jima Clarka i Michaela Schumachera mógł im zagrozić. A przecież z rekordami legendarnych kierowców zrównał się Button w Turcji.

"Daliście mi potwora" - krzyczał Button. Dziś bolid jechał jak jeszcze nigdy w tym sezonie. To pierwszy wyścig, w którym pojazd pasował mi idealnie. To zwycięstwo całego Brawn GP. Pokonać tych kolesi z Red Bulla w takim stylu to nasz wielki tryumf." Można odnieść wrażenie, że wczoraj - podczas finału, w którym wielu stawiało na Vettela, a swoje kły ostrzył Barrichello - Button po raz pierwszy w pełni przekonał świat, że wywalczony przez niego tytuł (czy jeszcze ktoś się łudzi, że może być inaczej?) będzie mu się należał nie tylko przez fakt dosiadania bestii (BGP001), ale i przez własne, nieprzeciętne umiejętności.

Nie jest wykluczone, że Brytyjczyk powtórzy sukces Adama Małysza, który po kilku latach mdławych startów "nagle" przetrzepał stawkę skoczków narciarskich, stając się ich niekwestionowanym panem i władcą. Nawet jeśli przyjdzie Buttonowi rządzić przez jeden tylko sezon, z tezą "wygrał, bo był najlepszy" nikt nie będzie polemizował.

Paradoksalnie, wynik Grand Prix Turcji - rozwiawszy wątpliwości co do właściciela korony F1 na zakończenie 2009 - rozpoczął nową rywalizację: kto powstrzyma Buttona przed śrubowaniem kolejnych i jeszcze kolejnych rekordów w Formule Jeden. I pomimo wielkiej chęci, by uczynił to Robert Kubica, mam nadzieję, że nikt. I będę dopingował Mistrza Świata Formuły Jeden 2009.


Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu