Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2019-06-23
f1 - GP Francji

Autorzy felietonów

Dawid ProkopowiczDawid Prokopowicz   Ilość felietonów: 10

"W tak niezwykłych okolicznościach przyrody, ....i tej, i niepowtarzalnej...

ostatni felieton

Felietony tego autora

Felietony innych

F1 - Ferrari - team spod znaku rumaka czy hipokryzji?

Ferrari - team spod znaku rumaka czy hipokryzji?

06.05.2010

Dlaczego hipokryzji?

Po pierwsze - zespół rozpoczął sezon ambitnie, jednak szybko pojawiły się problemy z awaryjnością jednostek napędowych, co bardzo skrzętnie tuszowano i zaprzeczano informacjom i faktom, degradując je do roli plotek. Nadszedł niebezpieczny moment sezonu, w którym dalsze zaprzeczenia groziłyby utratą wywalczonych w pierwszych czterech wyścigach pozycji. Zespół jak gdyby nigdy nie wypierał się problemów - występuje do FIA o pozwolenie na poprawę trwałości silników.

Po drugie - kryptoreklama: o ile trudniej będzie zespołowi przekonać FIA, że słynny kod kreskowy z płetwy rekina nie jest sprytnie zakamuflowaną reklamą jednego z produktów koncernu Philip Morris.

Po trzecie - wzajemne relacje obu kierowców teamu. W Red Bull Racing kierowcy konkurują, również w McLarenie Hamilton i Button, to nieodzowny element bycia kierowcą F1 w każdym zespole. Jednak rywalizacja Alonso i Massy z rozwojem sezonu rozwija się również i staje się coraz bardziej agresywna.

Czy zespół musi zacząć się martwić? Wielu obserwatorów i publicystów sportowych przygląda się bacznie i analizuje sytuację pomiędzy kierowcami. Martin Martin Brundle jest przekonany, że z wyścigu na wyścig rywalizacja przybiera na sile i może się przerodzić w głęboki konflikt pomiędzy kierowcami. W Bahrajnie Alonso wygrał wyścig, Massa zajął drugie miejsce, w Australii Massa już nie dał się wyprzedzić koledze.

Ostatni wyścig zaowocował wieloma kontrowersyjnymi manewrami różnych kierowców, a sprawcą jednego z nich był Alonso - wyprzedzając Massę na zjeździe do pit lane. Kierowcy Ferrari minimalizują w swoich wypowiedziach komentarze, jednak słowa nie pokrywają się z obrazem. Alonso dla Corriere della Serra

"Ferrari, to nie tylko największy potencjał, idziemy jeszcze dalej w legendę - to także filozofia życia".
Martin Brundle - były kierowca F1 - obecnie komentator i wytrawny obserwator nie daje się zwieść. Najbliższy wyścig będzie domowym dla Alonso, przybędą rzesze kibiców i jego fanów, Brundle spodziewa się riposty ze strony Massy po GP Chin przed publicznością zespołowego rywala, w sytuacji, gdy musi zawalczyć o przedłużenie kończącej się w tym sezonie umowy.

Mobex

autor: Mobex
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu