Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Relacja z kwalifikacji Kia Lotos Race [ZDJĘCIA]

Udostępnij na Facebook
04.08.2013 10:09, autor: Mateusz Misza, wyświetleń: 3397
Filip Tokar wykręcił najlepszy czas w Q3 na torze w Poznaniu przed jutrzejszym wyścigiem Kia Lotos Race. Drugi był Bartek Mirecki, a trzeci Aleksander Wojciechowski.
Dzisiejszy, gorący dzień rozpoczął się bardzo dobrze dla debiutanta serii Kia Lotos Race, Karola Lubasa. Krakowianin wykręcił najlepszy czas podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Tuż za nim był Bartłomiej Mirecki, a trzeci Aleksander Wojciechowski.

Zarówno pierwsza jak i druga sesja kwalifikacyjna decydowała o tym, kto weźmie udział w trzeciej, ostatniej części. Czołowa dziesiątka, mogła później powalczyć o najwyższe pola startowe do jutrzejszego wyścigu. Tym sposobem do Q3 dostali się Bartłomiej Mirecki, Karol Lubas, Aleksander Wojciechowski, Filip Tokar, Paweł Krężelok, Michał Śmigiel, Konrad Wróbel, Marcin Jaros, Michał Gadomski i Stanisław Kostrzak.

W trzeciej sesji kwalifikacyjnej, najlepszym czasem popisał się Filip Tokar, który wystartuje do jutrzejszego wyścigu z pole position. Obok niego stanie Bartłomiej Mirecki. Warto wspomnieć o debiutancie, Karolu Lubasie, który wywalczył piąte miejsce.

Na szczęście, ani razu nie doszło do poważnego wypadku. Jedyną rzeczą, na którą narzekali kierowcy jak i mechanicy była gorąca, afrykańska (jak powiedział jeden z prowadzących) pogoda.

Udało mi się porozmawiać z Karolem Lubasem, który po raz pierwszy zasiadł w samochodzie wyścigowym. Wcześniej Krakowianin osiągał świetne rezultaty w kartingu.

"To jest mój debiut i uzyskałem naprawdę świetny wynik" - powiedział Karol Lubas po kwalifikacjach Kia Lotos Race, w których zajął bardzo dobre, piąte miejsce. "Tym bardziej się cieszę, ponieważ moim celem było zapoznanie się z autem i środowiskiem samochodowym, bo wcześniej startowałem jedynie w kartingu" - dodał.

"Pierwszą czasówkę wygrałem, w drugiej byłem ósmy, a teraz świetna jazda zespołowa z Bartkiem Mireckim. Moim celem na jutro jest dojechanie do mety, a jaki będzie wynik to się już okaże" - kontynuował Krakowianin.

Zapytany o plany na dalszą przyszłość i starty w kartingu, Krakowianin przyznał, że gokarty odkłada na bok i chciałby się teraz skupić tylko na samochodach.

"Teraz chciałbym się skupić na samochodach. W przyszłym roku planuję również wystartować w Kia Lotos Race i zrobimy wszystko, aby się to udało. Karting definitywnie odkładam na bok" - zakończył.

ZDJĘCIA Z SOBOTNICH KWALIFIKACJI KIA LOTOS RACE - KLIKNIJ TUTAJ 

Relację, wywiady i zdjęcia przygotował Mateusz Misza.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu