Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Relacja z konferencji prasowej Rajdu Polski

Udostępnij na Facebook
04.09.2013 13:55, autor: Mateusz Misza, wyświetleń: 4026
Już za kilka dni rozpocznie się 70. edycja Rajdu Polski. Dziś, w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem wybranych kierowców, pilotów i zaproszonych gości. Wydarzenie to poprowadził Andrzej Borowczyk.
Na samym początku głos zabrał Prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski, który przybliżył nieco przygotowania do tegorocznej edycji Rajdu Polski.

"To z pewnością będzie największa impreza dla Polskiego Związku Motorowego" - powiedział Witkowski. "Cieszymy się, że Rajd jest pod patronatem prezydenta Rzeczpospolitej Polski Bronisława Komorowskiego. Miło nam powiedzieć, że w Mistrzostwach Europy wystartuje aż dwunastu reprezentantów naszego kraju. Wielką satysfakcją jest udział sponsora LOTOS, który bardzo dużo wniósł do tej imprezy. Dodatkowo, kanał Eurosport wytransmituje 4 odcinki specjalne aż dla 60 krajów z czego możemy się cieszyć" - dodał.

"Miło nam, że Robert również będzie mógł wystartować w tym rajdzie. Co ciekawe, [Kubica] po raz pierwszy od 14 lat wystartuje w Polsce. Mam nadzieję, że nasi kierowcy nie dadzą się Kopecky'emu i wycisnął maksimum ze swoich samochodów" - kontynuował.

"PZM ze swej strony spełnił wszystkie warunki promotora FIA. Mamy już podpisany kontrakt na przyszłoroczną edycję Rajdu Polski rok. Decyzja ws. 72. edycji zapadnie za kilka dni" - zakończył.

Głos w sprawie Rajdu Polski zabrał również wiceminister sportu, Pan Tomasz Półgrabski.

"Jestem wielkim fanem sportów motorowych. 70. Rajd Polski jest świetnie przygotowany i zorganizowany, za co możemy podziękować Polskiemu Związkowi Motorowemu" - przyznał wiceminister. "Takie imprezy jak Rajd Polski jest wielką reklamą dla naszego kraju. Cieszę się, że Pan Bronisław Komorowski objął patronat honorowy. Życzę zawodnikom, żeby stanęli na wysokości zadania, więc mocno trzymamy kciuki. Ministerstwo wspiera ten rajd, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Do zobaczenia w Mikołajkach" - dodał.

Burmistrz Mikołajek, Pan Piotr Jakubowski zdradził nam, że nawet ksiądz proboszcz modli się o pogodę na rajdowy weekend.

"Na początku muszę powiedzieć, że na dzień dzisiejszy w Mikołajkach nie ma już wolnych miejsc" - przyznał Pan Jakubowski. "Jako burmistrz tego miasta jestem z tego powodu bardzo zadowolony. To wielka reklama nie tylko dla Mikołajek, ale i całego województwa. Cieszę się, że podjęliśmy długotrwałą współpracę z PZM i mam nadzieję, że będzie się ona nadal dobrze układała" - dodał.

"Nasz ksiądz proboszcz jest wielkim fanem rajdowym, więc już od miesiąca modli się o dobrą pogodę. Najwyżej użyjemy F-16, który podobno umie rozpędzać chmury" - zażartował na koniec burmistrz Mikołajek.

Dyrektor Lotos 70. Rajdu Polski, Tomasz Bartoś powiedział nieco o przygotowaniach i zmianach w odcinkach specjalnych.

"Porównując zeszłoroczną trasę z tegoroczną, jest wiele zmian. Powstały dwa nowe odcinki. Są to Mrągowo i Biskupiec." - powiedział Dyrektor Rajdu Polski. "Takiej ilości zawodników nigdy jeszcze nie mieliśmy. Do Polski przyjedzie 86 załóg Mistrzostw ERC, RSMP i Litwy." - dodał.

"Rajd Polski jest pierwszym, który wprowadził odcinki kwalifikacyjne. Ustawienie się na starcie jest bardzo trudne. Ci pierwsi narzekają zawsze na brudną trasę, a ci ostatni na dziury. Tym sposobem osoba, która wygra kwalifikacje, będzie miała okazję wybrać pozycję startową" - zakończył.

Głos zabrali również polscy kierowcy tegorocznego rajdu w Mikołajkach.

Jako pierwszy, wypowiedział się trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski, Krzysztof Hołowczyc.

"Jestem zadowolony, że mogę wziąć udział w tym rajdzie" - powiedział Hołowczyc. "Sponsorzy przygotowali dla mnie świetny samochód. Dziękuję LOTOSowi, który tak mocno wspiera ten rajd. Cieszę się, że wystąpi w nim również Robert Kubica. Jestem realistą, ale będę walczył o jak najlepsze miejsca. Mam nadzieję, że popada trochę deszczu i będzie trochę błota, bo to ułatwi mi zadanie" - zakończył.

Następnie głos zabrał Kajetan Kajetanowicz, który po raz pierwszy zasiądzie za nowym samochodem Ford Fiesta R5.

"Cieszę się, że będę mógł wziąć udział w Rajdzie Polski. Spełniło się jedno z moich marzeń, którym był udział w tej imprezie" - przyznał Kajetanowicz. "Dziękuję LOTOSowi, który cały czas mnie wspiera. Na Rajd przygotowaliśmy nowy samochód - Forda Fiestę R5. Jest to duża zmiana. Nigdy nie siedziałem w tym samochodzie, więc może być ciężko" - dodał.

"Przyznaję, że wali mi serce. Będą miał okazję rywalizować z wieloma znanymi i bardzo dobrymi kierowcami. Mamy wystarczającą ilość kilometrów do przejechania podczas testów i jesteśmy pozytywnie nastawieni" - zakończył.

Kilka dni temu, lekarze zabronili Michałowi Kościuszko udziału w Rajdzie Polski po wypadku w Niemczech. Na szczęście jego stan się poprawił i będziemy mogli mu kibicować w Mikołajkach.

"Jeszcze tydzień temu lekarze zabronili mi start w Rajdzie Polski, ale intensywna rehabilitacja pozwoli mi na udział w tej imprezie z czego się bardzo cieszę" - powiedział Kościuszko. "Jest to dla mnie bardzo ważna impreza, której nie chciałem opuścić" - zakończył.

Obok Michała Kościuszki zasiądzie Maciej Szczepaniak.

"Start w Rajdzie Polski jest dla mnie wyjątkowy. Dzięki grupie LOTOS jest to taki rodzinny rajd, gdzie razem z kolegami będziemy mogli powalczyć o jak najlepsze miejsca. Cieszę się, że będziemy mogli pokazać się przed polskimi kibicami. Uważam, że są oni najlepszymi widzami i bardzo mnie to cieszy" - powiedział Szczepaniak.

Wojciech Chuchała pojedzie samochodem Subaru Impreza STI.

"Jest dla mnie bardzo ważne, że będę mógł wystąpić w tym rajdzie. Dziękuję Eurosportowi, który poprowadzi transmisję. Dzięki temu ludzie będą mogli pooglądać sobie nas w kanapie przed telewizorem" - zażartował sobie kierowca Platinum Subaru Rally Team. "Dam z siebie wszystko, żeby nasz występ był widowiskowy" - dodał.

Jarosław Orsak nie wspomina dobrze swojego poprzedniego występu w Rajdzie Polski.

"Taki rajd to spełnienie marzeń" - przyznał. "W 2007 roku jechałem jak jakaś oferma. Wtedy właśnie dachowałem. Teraz minęło kilka lat i mogę ścigać się dobrym samochodem z czego się bardzo cieszę" - zakończył.

Rajd Polski odbędzie się w dniach 13-15.09.2013r.

Relację przygotował Mateusz Misza. Zdjęcia już jutro rano na F1zone.pl i rajdpolski.pl


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu