Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Bartsch dla F1zone.pl: Lubię prowadzić życie na wysokich obrotach

Udostępnij na Facebook
15.04.2014 10:30, autor: Agnieszka Koszmider i Mateusz Kaczmarczyk, wyświetleń: 4651
O tym jak dla pasji jest się w stanie poświęcić dosłownie wszystko.
Nasi czytelnicy zastanawiają się z całą pewnością kim jest Mateusz Bartsch - czy mógłbyś przybliżyć im swoją sylwetkę?

- Nazywam się Mateusz Bartsch, jestem zawodnikiem kartingowym od ponad 7 lat. Karting to moja pasja, druga twarz, styl życia któremu od pewnego czasu podporządkowane jest wszystko. Jestem przykładem człowieka który w imię swoich celów czy marzeń gotów poświecić jest naprawdę wszystko. Poza wyścigami, zapachem spalin i palonej gumy i wiążącej się z tym maksymalnej adrenaliny na co dzień jestem studentem Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuję się różnymi sportami extremalnymi, lubię podróżować, zwiedzać i prowadzić życie na wysokich obrotach. Sport to wyznacznik dobrego życia, więc odpowiednio trenuję fizycznie, lubię biegać i prowadzić czynny tryb życia.

Skąd pomysł by się ścigać? Od czego to wszystko się zaczęło?

- Pierwszy kontakt z gokartem miałem w wieku 5 lat kiedy to podczas wakacji tata zabrał mnie na tor. Już jako 5-latek miałem z tego wiele radości. Później temat kartingu wrócił kiedy byłem w podstawówce - tata zabierał mnie na tor kartingowy Motodrom w Krakowie, gdzie jako 10 latek zaraziłem się tym zapachem spalin i niekończącej się adrenaliny na całe życie. Hala na której stawiałem pierwsze kroki robiła na mnie potężne wrażenie, gdyż gdy zaczynałem ścigali się tam najlepsi: między innymi sam Robert Kubica. Pierwsze zawody w Kartingu Halowym zaliczyłem właśnie tam, data pamiętna dla mnie 27 października 2006 roku. Były to zawody drużynowe o Puchar Motodromu. Jako młody dzieciak startujący w towarzystwie najlepszych krakowskich zawodników kartingowych było to dla mnie coś niesamowitego. Po przez te zawody, atmosferę ścigania, adrenalinę towarzysząca rywalizacji zaraziłem się tym, pokochałem ten sport na całe życie. Od tamtej pory regularnie startuję w Kartingu Halowym nie przerwanie od prawie 8 lat. Karting jest całym moim życiem, tym co kocham robić, z czego czerpię wiele radości, przyjemności a także doświadczenia nie tylko sportowego jak i życiowego. Pasja to element naszego życia który pozostaje w nas już do końca naszych dni.

Każdy kierowca, zawodnik ma swoje cele. Wiemy, że Ty również je masz. Czy mógłbyś nam je przybliżyć?

- Najbliższe cele w obecnym sezonie w Kartingu Halowym to pierwsza trójka w Indoor Polish Kart Chamipionship czyli Mistrzostwach Polski w Kartingu Halowym. Oprócz tego liczę na czołowe lokaty w Polish Kart Masters. Celami pośrednimi w tym sezonie są wygrane w pucharach regionalnych min. Zwycięstwo w Kieleckiej Lidze kartingowej, Tyskim Pucharze WRT czy Kartingowym Pucharze Krakowa. Poza kartingiem halowym marzę o startach w wyścigach single-seaterów ( Formula by Renault 2.0 lub F3 Euroseries) lub wyścigach samochodowych (VW Castrol Cup, Sciroco R-Cup, Kia Lotos Race, ADAC GT MASTERS). Niestety w motosporcie bez wsparcia partnerów/sponsorów nie da się iść dobrą ścieżką rozwoju. Dlatego właśnie poszukujemy w tym sezonie strategicznych sponsorów którzy pomogą mi spełniać cele o których marzę od małego.

Ściganie się nie zajmuje Ci jednak całego wolnego czasu. Czym zajmujesz się poza torem kartingowym oraz studiami? Słyszeliśmy coś o pewnej Akademii...

- Poza tym że jestem czynnym kierowcą kartingowym i na co dzień ścigam się w różnego rodzaju zawodach w kartingu halowym od pewnego czasu działam na rzecz rozwoju kartingu halowego w Polsce. W związku z tym powstała Akademia Kartingowa – KartRacingSchool założona przez mnie szkółka kartingowa która ma na celu popularyzację kartingu w Polsce oraz co najważniejsze celem Akademii jest szkolenie dzieci w kartingu aby poznały ten sport jako świetną alternatywę dla ich codziennego życia. Głównym celem jest to aby karting stał się sportem powszechnym dostępnym dla każdego kto ma ochotę go spróbować, a nie tylko dla tych których na to stać. Dziecko dzięki uczestnictwu w Akademii przechodzi szkolenie które daje mu potężną wiedze w zakresie technik jazdy, odpowiedniego podejścia mentalnego ale również co ważne daje wiele radości, adrenaliny i wychowuje dziecko w duchu walki o swoje cele. W ten sposób w prosty sposób pokazujemy i dajemy dzieciom tak wiele co daje im wiele na przyszłość. Akademia prężnie się rozwija i otwiera się w coraz to nowych miastach na nowych torach co daje większą możliwość uczestnictwa dla dzieci.

Czy chciałbyś przekazać coś naszym Czytelnikom?

- Dla wszystkich tych którzy jeszcze nie spróbowali, a słyszeli o tym czym są gokarty chciałbym serdecznie wszystkich zaprosić abyście spróbowali odrobiny adrenaliny, która jest zaszczepiona w tych małych 4 kółkach. Naprawdę warto! Maksimum adrenaliny schowane w takim małym gokarcie która sprawia, że choć na chwilę poczujecie się jak profesjonalny kierowca wyścigowy.

Dla zainteresowanych wyczynami Mateusza, prezentujemy pełne zestawienie:

10 miejsce podczas Polish Indoor Kart Chamiponship (Halowe Mistrzostwa Polski)
4 miejsce w Eliminacjach do Halowych Kartingowych Mistrzostw Świata (Szczecin)
Mistrz Kieleckiej Ligi Kartingowej
Mistrz Kartingowego Pucharu PowerMax Nowy Sącz
Mistrz Pucharu Emotion Cup
Vice-Mistrz Kartingowego Pucharu WRT Tychy
Vice-Mistrz w Kartingowym Pucharze Śląska
3-krotny Vice-Mistrz Pucharu Motodrom Kraków
II Vice-Mistrz Trofeo Emotion Kart Cup
2-krotny Mistrz w Kartingowym Pucharze Miasta Tarnowa
2-krotny II Vice-Mistrz w Pucharze Reskart Karting Grand Prix
2 miejsce w Pucharze Sodi World Series
3 miejsce w VII Kartingowym Pucharze WRC Wrocław
3 miejsce w Kartingowym Pucharze Poland Championship(Warszawa)
Oraz wiele innych podiów w zawodach kartingowych na terenie całego kraju


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu