Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Artur Janosz 2 na Nurburgring

Udostępnij na Facebook
04.05.2014 13:50, autor: Kochanski Management, wyświetleń: 1679
Po sobotnim sukcesie Artura Janosza gdzie polski kierowca z zespołu RP Motorsport zajął 4 miejsce podczas 1 wyścigu serii Euroformula Open przyszedł czas na kolejny fantastyczny dzień.
O 8:15 odbyły się kwalifikacje, w których Artur zdobył 4-te pole startowe. Ponownie był to najlepszy wynik Polaka w tej serii. Po dobrym starcie Artur utrzymał swoją pozycję i przez kilka okrążeń walczył o 3 miejsce z Igorem Urienem z teamu Emillio De Villoty. Po kilku okrążeniach Urien otrzymał karę przejazdu przez pitlane (wczesny start) i tym samym Artur jechał na 3 pozycji. Jako pierwszy jechał partner Artura z zespołu Sandy Stuvik, a drugą pozycję zajmował Alex Palou z Campos Racing. Palou miał problemy na zakręcie 7 i wyleciał z toru i to pozwoliło Arturowi na uzyskanie 2 miejsca na mecie.

Po 1 weekendzie wyścigowym na torze Nurburgring Artur Janosz jest wiceliderem serii Euroformula Open.

Artur Janosz:
Jestem szczęśliwy i ciężko mi powiedzieć coś więcej. Podium w wyścigach F3 było moim marzeniem, które dziś się spełniło. W kwalifikacjach nie szło mi tak jak chciałem i starty z 3 linii w sobotę i z drugiej dziś nie pomogły w walce o podium od samego początku więc musiałem wypracować taktykę i pilnować tempa. W dzisiejszym wyścigu jechałem równo i nie ryzykowałem. Bolid prowadził się fantastycznie od startu do mety, a wszystko dzięki mojemu zespołowi RP Motorsport. Chciałbym podziękować moim rodzicom i sponsorom firmie Instalbud i Euroinstal gdyż bez nich nie byłoby mnie tu. To podium dedykuję właśnie im.

Maurycy Kochański (Menadżer):

Jestem dumny z Artura i zadowolony ze zmian zwłaszcza zmiany zespołu na RP Motorsport i ciężko przepracowanej zimy. Po zimowych testach wiedziałem, że Artur jest szybki gdyż wygrał kilka dni testowych. Podpisując kontrakt z nowym zespołem wiedzieliśmy, że wygrali F3 Open dwukrotnie w 2012 i 2013 więc cały pakiet jest idealny. Warto wspomnieć, że Artur wyjeżdża z Niemiec jako Wicelider serii, a przecież cały sezon przed nami.
Kolejny weekend Euroformula Open już 7-8 czerwca w Portimao.


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
wojtek330 [komentarzy: 4] / 2014-05-05 18:50:01
Brawo :) Seria może nie jakaś konkurencyjna ale cieszy sukces Artura ! Fajnie,że obok Lisowskiego i Giermaziaka pojawia się kolejny kierowca który może w przyszłości jeździć w seriach liczących się w świecie motorsportu :) cytuj
25861Bilas77 [komentarzy: 94] / 2014-05-05 16:35:34
Dobre rozpoczecie ... mala strata do lidera ktorym jest kolega z zespolu ... mysle ze w tej serii team orders nie bedzie wiec licze na super walke o tytul cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu