Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wywiad z Hołkiem przed Rajdem Polski

Udostępnij na Facebook
21.05.2014 13:56, autor: Mateusz Misza, wyświetleń: 3073
Krzysztof Hołowczyc specjalnie dla portalu F1zone.pl opowiedział o swoich planach na Rajd Polski. Nie zabrakło również pytania o Roberta Kubicę. Zapraszamy do lektury.
Mateusz Misza: Przed nami 71. edycja Rajdu Polski. W 2009 roku, kiedy Polska po raz ostatni gościła WRC zajął pan szóste miejsce. Rozumiem, że w tym roku będzie pan chciał poprawić ten wynik?

Krzysztof Hołowczyc: (śmiech) Oczywiście byłoby wspaniale, jednak jestem realistą. Startuję w WRC raz do roku, trzeba dostroić nie tyle samochód, ale samego siebie, złapać te możliwości auta, wykorzystać je. To nie będzie takie proste, aczkolwiek na pewno pojadę jak najszybciej potrafię, a dla mnie to ogromna frajda - spotkam się z kibicami, mogę się z nimi widzieć, usłyszeć "Hołek GO". To taka ogromna energia, którą zawsze czerpię. Dodam jeszcze, że po jeżdżeniu samochodem WRC wzrasta moja prędkość w Rajdach Cross-Country.

MM: Wiadomo już jakim samochodem pojedzie pan w Rajdzie Polski?

KH: Pojadę oczywiście samochodem WRC, jednak nadal nie wiemy jakiej marki będzie to samochód. Będzie to na pewno konkurencyjne auto, dzięki któremu będę mógł powalczyć o jak najlepsze miejsce.

MM: W ubiegłorocznej edycji Rajdu Polski deszcz pokrzyżował plany zarówno organizatorom jak i zawodnikom. Jeśli w tym roku również pogoda nie będzie najlepsza, wpłynie to na trudność rajdu?

KH: Będzie zupełnie inaczej. W czerwcu ziemia nie wchłania dużej ilości wody. Znacznie inaczej jest we wrześniu, kiedy ziemia jest nią nasiąknięta. Organizatorzy również przygotują inne odcinki specjalne - nie takie, które są polne i mogą spowodować jakieś zatory. Jestem pewien, że pod tym względem będzie spokojnie.

MM: Jednym z pana rywali w Rajdzie Polski będzie Robert Kubica, którego trzeba przyznać od początku sezonu prześladuje pech. Myśli pan, że Robert będzie mógł w Polsce powalczyć o miejsca w czołówce?

KH: Robert oczywiście zawsze walczy o miejsca w czołówce, choć nie zawsze kończy - taka specyfika jego stylu jak na razie. Gdy jednak popatrzymy na Rajd Argentyny, gdzie pojechał sporo wolniej biorąc pod uwagę jego czasy i możliwości, uzyskał jednak niezły wynik, więc może to jest jakaś metoda... Robert jest zawodnikiem, który sporo testuje i myślę, że na pewno będzie bardzo szybki oraz pokaże się z jak najlepszej strony. Ja również mam nadzieję, że Robert na przykład wygrałby ten rajd z czego wszyscy byśmy się cieszyli.

MM: Miesiąc temu wziął pan udział w Sealine Cross-Country zajmując ostatecznie dziesiąte miejsce. Nie był to chyba rezultat, z którego mógł pan być zadowolony?

KH: Tak naprawdę nie był to rajd, w którym walczyłem o jak najlepszy wynik, ponieważ testowałem tam nowe rozwiązania. Wbrew pozorom moja telemetria była bardzo dobra i z tego się cieszę. Miałem dobrą szybkość, wiele sprawdzonych przez nas rzeczy okazały się być całkiem niezłe. Ja tam byłem od testowania a nie od ścigania się. Co prawda rok temu wywalczyłem tam puchar, ale wtedy była zupełnie inna jazda - mięciutko, grzeczniutko, wszędzie czaiłem się i szukałem możliwości, aby zdobyć punkty. Ja już to mam zaliczone.

MM: Dziękuję bardzo za poświęcony nam czas i życzymy powodzenia na Rajdzie Polski.

KH: Dziękuję, pozdrawiam.

Wywiad przeprowadził Mateusz Misza


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu