Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2019-06-23
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Kubica: Wynik nie jest dla mnie najważniejszy

Udostępnij na Facebook
11.06.2014 20:10, autor: Mateusz Misza, wyświetleń: 3700
Krakowianin wypowiedział się na temat zbliżającego Rajdu Polski.
Już za dwa tygodnie rozpocznie się prawdopodobnie najważniejsza impreza rajdowa w Polsce - Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC). Na liście załóg znalazł się naturalnie Robert Kubica. Na dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie opowiedział on nieco o przygotowaniach i swoim nastawieniu.

"Poziom załóg startujących w WRC jest bardzo wysoki" - przyznał na konferencji prasowej Robert Kubica. "W ubiegłym roku kibice podziwiali zawodników ERC, jednak czołówka mistrzostw świata potrafi dostarczyć wielu emocji. Wszyscy kibice, którzy przyjadą na Rajd Polski w tym roku na pewno nie będą żałować" - dodał.

Na rajdach na całym świecie nigdy nie brakuje polskich kibiców, jednak wielu będzie miało okazję pojechać tylko na Rajd Polski. Robert Kubica przyznał, że jest to dla niego ważne wydarzenie.

"Przygotowania do Rajdu Polski będą wyglądały tak jak do każdego innego rajdu" - powiedział Kubica. "Start przed tyloma polskimi kibicami czymś się jednak różni. Mam nadzieję, że wreszcie będę miał możliwość pokazania swoich umiejętności" - dodał.

"Nie zapominajmy też o innych polskich załogach startujących w tym rajdzie. Jest ich naprawdę sporo i myślę, że polscy kibice będą kibicować im wszystkim".

Krakowianin wypowiedział się również na temat pogody. Przypomnijmy, że rok temu na trasie rajdu było sporo kałuż, które pokrzyżowały plany zarówno zawodnikom jak i kibicom.

"My siedzimy cały czas w samochodzie i nie robi to nam większej różnicy, jednak dobra pogoda ułatwiłaby nieco kibicom, organizatorom, marshallom czy ludźmi którzy zabezpieczają trasę" - przyznał. "Na pewno łatwiej się zabezpiecza trasę czy po prostu kibicuję w dobrej pogodzie, aniżeli w deszczu i błocie" - dodał.


29-latek przypomina jednak, że najważniejsze dla niego jest zbieranie doświadczenia, aniżeli uzyskanie dobrego wyniku.

"Będę cały czas zbierał doświadczenie i jak najwięcej się uczył" - stwierdził Kubica. "Ludzie patrzą na moje rajdy przez pryzmat wyników. Czy ukończę ten rajd na piątym czy dziesiątym miejscu, w moim życiu mało się zmieni, ponieważ to nie są moje cele" - powiedział.

Rajd Polski to rajd rozgrywany na nawierzchni szutrowej. Krakowianin przez całą swoją karierę ścigał się na asfaltowych drogach, więc jazda na szutrze sprawia mu najwięcej problemów. Kubica przyznał jednak, że odczuwa poprawę w komforcie prowadzenia samochodu na tej nawierzchni.

"Podczas ostatnich rajdów poprawiły się moje odczucia na szutrach" - przyznał Krakowianin. "To bardzo ważne, ponieważ czując się komfortowo w samochodzie można jeszcze bardziej 'iść do przodu'" - zakończył.

Relację przygotował Mateusz Misza, zdjęcia już jutro rano na F1zone.pl.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
ewazh [komentarzy: 313] / 2014-06-30 21:17:33
Sa na stronie informacje na temat minionych rajdow w Argentynie czy tez w Meksyku, a tych z domowego rajdu jak na lekarstwo :( cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu