Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2019-06-23
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Kuba Giermaziak wyruszy do GP Węgier z Pole Position.

Udostępnij na Facebook
26.07.2014 17:26, autor: , wyświetleń: 3600
Kierowca Verva Racing Team w pięknym stylu wygrał kwalifikacje na torze Hungaroring.
Od samego początku kwalifikacji widać było ze samochód Kuby spisuje się doskonale. Już po pierwszej serii mierzonych okrążeń był trzeci z niewielką strata do prowadzącego. Po korekcie ustawień nie dał już przeciwnikom żadnych szans. Kuba Giermaziak wygrał kwalifikacje z przewagą 0.186 sekundy nad swoim największym rywalem w stawce, Earlem Bamberem z Nowej Zelandii i Nickim Tiimem z Danii. Drugi polski kierowca w stawce – Robert Lukas wystartuje jutro z 15 pozycji.

„Jestem niesamowicie zadowolony! Na pierwszym przejeździe pojechałem niezłe kółko. Jednak na Hungaroringu bardzo łatwo o małe błędy, które później decydują o ostatecznej pozycji, zwłaszcza przy tak niewielkich różnicach. Po zjeździe zdecydowałem się na drobną zmianę w ustawieniach i okazała się ona strzałem w dziesiątkę. Świetnie się spisał cały zespół, który znakomicie przygotował auto. Mimo dzisiejszego wyniku nie nastawiam się na konkretną pozycję w kontekście wyścigu. Chciałbym zaliczyć spokojne zawody, najlepiej z Earlem Bamberem za plecami.” – powiedział Kuba Giermaziak po kwalifikacjach.

Polski kierowca bardzo lubi ten trudny technicznie tor. Będzie chciał powtórzyć swój sukces z 2011 roku, kiedy to po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium w prestiżowych wyścigach Porsche Supercup, i tym samym powiększyć swą przewagę w klasyfikacji generalnej. Wyścig zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż jego największy rywal w stawce, Earl Bamber wystartuje z drugiej pozycji. Kuba Giermaziak ma nad nim w klasyfikacji generalnej tylko pięciopunktową przewagę. Wyścig będzie ciekawy również ze względu na pogodę, gdyż prognozy pogody są niepewne i dopuszczają opady deszczu.
Wyścigu odbędzie się w niedzielę 27.07.2014 o godzinie 11.45. Relację na żywo będzie można zobaczyć na kanale Polsat Sport News oraz Eurosport.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
damianek [komentarzy: 68] / 2014-07-27 13:17:43
Witam co wy śpicie zaraz godzina minie jak Kuba wygrał a wy nic co za amatorka

cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu