Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2018-07-01
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Grosjean: Koniec kariery? Nic z tych rzeczy

Udostępnij na Facebook
11.10.2014 16:30, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 4139
Kierowca Lotusa zdementował pogłoski, jakoby podpisanie kontraktu z nowym dostawcą jednostek napędowych oznaczał koniec jego przygody w F1 w barwach stajni z Enstone.
Od przyszłego roku Lotus będzie korzystał z silników Mercedesa. Zmiana jednostek napędowych może pomóc zespołowi odnotować znaczący progres w poziomie konkurencyjności, dlatego też możliwość ścigania się w barwach stajni z Enstone staje się dla kierowców opcją bardzo atrakcyjną - również dla Romaina.

„To nie jest złe miejsce, nie jest to też jeden z czterech najlepszych teamów, nie jest to team, który będzie mistrzem świata, jednak to team, który może wybudować dobry bolid i być tam, gdzie Williams jest w tegorocznym sezonie. Rok temu byli daleko w tyle, ale z nowym silnikiem i dobrym bolidem w tym roku są na czele, tak więc to samo może przytrafić się Lotusowi. Wiemy, że Mercedes ma najlepsze silniki w stawce i prawdopodobnie utrzyma przewagę w przyszłym roku. To w znaczący sposób pomoże Lotusowi” - powiedział sam zainteresowany reporterom w Soczi na temat zmiany silników. „Jestem przekonany, że team w przyszłorocznym sezonie będzie bardziej konkurencyjny. Opcja pozostania w Lotusie stała się dużo bardziej atrakcyjna.”

A co z jego karierą?

Poza silnikami zmieni się też dostawca paliwa oraz smarów – Total zastąpiony zostanie przez Petronas, dlatego też pojawiły się znaki zapytania nad dalszą karierą Grosjeana, który wspierany jest przez Total.

„Oni (Total) wiedzą jak wygląda sytuacja. Negocjacje trwają. Nasze relacje z Totalem są dużo bliższe, oni nie są tylko sponsorem. Byliśmy razem i chcemy kontynuować współpracę. Jeśli bolid nie będzie napędzany paliwem Total, to wcale nie oznacza, że firma kompletnie przestanie mnie wspierać” - skomentował sprawę Romain.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
18281Andreas [komentarzy: 1198] / 2014-10-12 08:48:20
Powinien zostać w Lotusie lepszej pracy nie znajdzie cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu