Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

FIA zatwierdziła zmiany w sprawie kasków

Udostępnij na Facebook
03.03.2015 08:47, autor: Krzysztof Radosz , wyświetleń: 1570

 FIA zatwierdziła zmiany w sprawie kolorystyki i projektu kasków.

W tegorocznym sezonie F1 wszyscy kierowcy będą mogli skorzystać tylko z jednego projektu i malowania swojego kasku. FIA oficjalnie zatwierdziła zmiany w regulaminie w tej kwestii.

Skąd taki pomysł? Wielu zawodników regularnie zmieniało malowania kasków, przez co kibicom trudniej było zidentyfikować zawodników. Zatwierdzenie zmian przez FIA oznacza, że kierowcy nie będą też mogli używać okolicznościowych malowań chociażby na Grand Prix Monako.

"Celem jest odróżnienie od siebie zawodników, którzy pojawiają się na torze. Każdy kierowca będzie musiał korzystać z jednego malowania kasku na sezon" - czytamy w 21.1 artykule regulaminu sportowego.

Jaka będzie czekała zawodników kara za ewentualne złamanie przepisu? Tego regulamin nie określa. Sebastian Vettel stwierdził ostatnio, że jeśli będzie za to kara finansowa - wpłacenie pewnej kwoty na cele charytatywne - to z radością ją przyjmie. Warto wspomnieć, że Vettel jest kierowcą, który najczęściej zmienia swoje projekty.

FIA poprawiła również kwestię dotyczącą numerów startowych kierowców. Wybrany przez kierowcę numer ulegnie przedawnieniu jeśli przez dwa pełne sezony z rzędu nie wystartuje w żadnym wyścigu Formuły 1.


Wasze komentarze (4) Dodaj komentarz
23470Kubika_WRC [komentarzy: 1092] / 2015-03-03 20:08:07
@maniek001 - zgadzam sie z tobą 12lat temu gdy zaczynałem oglądać F1 kierowców rozpoznawałem właśnie po kaskach, jednak teraz znam wszystkich i nikogo nie myle nawet debiutantów
Taki krok powinien być uwzględniony kilka ładnych parę lat wcześniej, a nie teraz, gdy oglądalność z miesiąca, na miesiąc spada, a w dodatku wiekszość telewizji pokazuje ją w kanałach płatnych, do których nie kazdy ma dostęp.
Według mnie powinni dać już sobuie spokój z takimi ironiami, a zajać sie ważniejszymi rzeczami, choćby co do poprawy bezpieczeństwa (zwłaszcza po wypadku Fernando), jak chociażby zmiany przepisów technicznych, jak przepływ paliwa, lub inne kary.
FIA robi wszystko co może, ale prawda jest taka, że nie to co trzeba. cytuj
18725maniek001 [komentarzy: 364] / 2015-03-03 13:53:28
Moim zdaniem ten przepis nie jest potrzebny. Jak ktoś ogląda F1 i się tym interesuje to nigdy nie będzie mieć problemów z rozróżnieniem kierowców. Oczywiście, jeśli są tacy jak Vettel to nie jest to normalne zmieniać kask co 3 wyścigi ale jeśli ktoś to zrobi ze 2 razy na sezon w związku z jakąś wyjątkową okazją to akurat jest miłe. Ja nigdy nie miałem problemów z rozróżnieniem kierowców na torze nawet jak zmieniali kaski. W zespole mamy tylko dwójkę zawodników więc jak ktoś się nie łapie kto jedzie to już nie wiem jak to skomentować.A ogólnie nie jedzie ich tam przecież 50, tylko 20. A i tak z reguły obserwujemy kilku w czołówce. Nie do końca mi się to podoba.

Użytkownik edytował ten post 2015-03-03 13:56:10

cytuj
pauszkin [komentarzy: 2] / 2015-03-03 09:11:55
Dobrze robią! nie będzie problemu z rozróżnieniem! cytuj
7365seweryn [komentarzy: 817] / 2015-03-03 09:00:09
i bardzo słuszna decyzja. Co innego by było gdyby każda stajnia miała jeden bolid - niebyło by pomyłek. A ponieważ są dwa to przy zmianie kolorów kasku zawsze zaczyna się zastanawianie kto gdzie jest. Sprawa rozwiązana! cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu