Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Sauber ryzykuje utratą... wszystkiego

Udostępnij na Facebook
12.03.2015 16:05, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 3614

Jeśli ekipa nie wykona polecenia sądu, wówczas jej sprzęt nie wyjedzie z Australii, a prawnik van der Garde grozi Monishy Kaltenborn nawet więzieniem.

Sauber przegrał apelację, więc musi przygotować bolid dla Giedo van der Garde, któremu na drodze powrotu do kokpitu stoi tylko jedna papierkowa sprawa – wydanie w ekspresowym tempie superlicencji.

Kierowca postanowił się też zabezpieczyć by Sauber zrobił to, co nakazał sąd. Jeśli ekipa do piątku nie wykona polecenia sądu albo nie pokaże, że w ogóle coś robi w tej kwestii, wówczas cały jej sprzęt zostanie przejęty i nie wyjedzie z Australii.

Sauber na wniosek adwokata Giedo, który został poparty przez sąd, do późnych czwartkowych godzin ma dostarczyć pełną i szczegółową listę swoich aktywów, które przywiózł do Melbourne wraz z ich lokalizacją (wchodzą w to samochody i cały sprzęt).

W piątek o godzinie 10:30 czasu lokalnego (2 godziny przed startem FP1) odbędzie się kolejna rozprawa, na której Sauber musi pokazać, że wykonuje polecenia sądu. Jeśli ekipa zlekceważy postanowienia sądu – wówczas jej aktywa zostają w Australii.

Prawnik Giedo nie wykluczył też, że rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko Monishy Kaltenborn, szefowej zespołu i w najgorszym wypadku doprowadzi ją do więzienia. Ale jak dodał – to będzie już ostatecznością. To nie wszystko – prawnik przedstawił sędziemu dowody na to, ile próśb „obóz Giedo” wysyłał do Saubera, ile wniosków składano do teamu by ten przygotował dla zawodnika kombinezon, czy zadbał o jego transport – i nic nie zostało zrobione.


Wasze komentarze (8) Dodaj komentarz
16155Waldek [komentarzy: 31] / 2015-03-13 08:08:09
Umowa to umowa. Jak się jej nie przestrzega to niestety za to się płaci.Szkoda mi Saubera ale Kierowca to nie silnik.
Trochę szacunku się należy. cytuj
7028mrsmith34 [komentarzy: 157] / 2015-03-12 20:18:04
Ayrton Senna da Silva: [...] Po co piszesz to samo kolejny raz?

Ważne, że mądrze pisze :)

Rozumiem, że ma żal do Teamu. Został zwolniony tylko dla tego, że ktoś dał więcej kasy od niego. Od dawna wiemy, że F1 nie jest sprawiedliwa i takie jeżdżenie na siłę nie da mu niczego poza satysfakcją, że "im" pokazał i postawił na swoje. W przyszłej karierze na pewno mu to nie pomorze. Ale skoro ktoś ma tak wielkie ego to ma prawo do tego aby udowodnić wszystkim, że miał rację. Został potraktowany w taki sposób więc ma do tego prawo. Nie powiem, że popieram to co robi ale rozumiem go. cytuj
730Ayrton Senna da Silva [komentarzy: 2325] / 2015-03-12 19:32:26
borat1979:

Po co piszesz to samo kolejny raz? cytuj
18047borat1979 [komentarzy: 734] / 2015-03-12 18:56:17
Nie bardzo rozumiem jak Giedo wyobraża sobie starty w zespole, z którym walczy "na noże". Wyobrażacie sobie dalszą pracę u pracodawcy, z którym ciągacie się po sądach? Rozumiem gdyby żądał wysokiego odszkodowania ale on chce startować w zespole, z którym jest skonfliktowany. W dodatku grozi szefowej wiezieniem a zespołowi zablokowaniem majątku. Przecież to jest jakieś absurd.

Użytkownik edytował ten post 2015-03-12 19:02:10

cytuj
5981LordDarnok [komentarzy: 162] / 2015-03-12 18:21:19
Na pewno będzie interesująco, chociaż nie o takie emocje w F1 chodzi.
Ze swojej strony dodam jeszcze jeden dylemat:
Oczywiście nie znamy dokładnych zapisów w kontrakcie Giedo ale jeśli jest tam jakaś klauzura typu "jeśli będziesz miał kiepskie wyniki możemy Cię zwolnić po n wyścigach" może Sauber będzie próbował podejść w ten sposób do problemu. "Ugada" obecnych sponsorów żeby przymknęli oko na kilka pierwszych wyścigów, van der Garde raczej nie zrobi dobrych wyników (zespół też może w tym lekko "pomagać") i tym sposobem w białych rękawiczkach Sauber podziękuje mu za współpracę.

Naturalnie to tylko moje domysły oparte klauzuli której może nawet nie być w umowie. cytuj
23470Kubika_WRC [komentarzy: 1093] / 2015-03-12 17:59:27
mroovka: [...] Ehhh to jest nie możliwe, Sauber Team jest w takiej sytuacji ze kazdy punkt czy szansa na punkty sa na wage złota, zespół nie podkładałby sobie sam "kłód pod koła"...

Też tak myślę. Ale żeby "coś" mu odowodnić jestem pewien że takiego scenariusza możemy się spodziewać. cytuj
18159mroovka [komentarzy: 324] / 2015-03-12 17:54:05
Kubika_WRC: ... I to nazywają się dobre relacje Giedo z Sauberem.

To był tylko PR by mogli jeszcze z tej afery wyjść z twarzą ale Sauber idzie w zaparte co im jak narazie nie wychodzi najlepiej...

Kubika_WRC: Może być nawet tak, że Sauber z zemsty będzie opóźniał rozwój bolidu Giedo o parę wyścigów niż na przykład auto Nasra, bądź Ericssona, lub robił mu inne rózne niespodzianki.

Ehhh to jest nie możliwe, Sauber Team jest w takiej sytuacji ze kazdy punkt czy szansa na punkty sa na wage złota, zespół nie podkładałby sobie sam "kłód pod koła"...

cytuj
23470Kubika_WRC [komentarzy: 1093] / 2015-03-12 16:59:41
... I to nazywają się dobre relacje Giedo z Sauberem.
Nie wiem czego się spodziewać w tym sezonie z obu stron, ale coś mi się wydaje, ze dobra konstrukcja Saubera zostanie przyćmiona wojną Giedo van der Garde vs. Sauber.
Może być nawet tak, że Sauber z zemsty będzie opóźniał rozwój bolidu Giedo o parę wyścigów niż na przykład auto Nasra, bądź Ericssona, lub robił mu inne rózne niespodzianki.
A tak pro po. Prawda jest taka że parę lat temu wszyscy chwalili panią Monishe Kaltenborn: że to właściwa osoba na właściwym miejscu, że umie się zając finansami itd, itd., ale teraz widzimy, ze to nie był najlepszy krok ze strony szanowanego pana Petera stawiając na tą panią.
Było tylko czekać na jedno małe potkniecie finansowe teamu, i widzimy tego wszystkiego efekty. Zamieszania, pochopne decyzje, strach przed wyjściem z sytuacji i wiele czynników.
Teraz, aby wszystko to <podratować> trzeba mocnej męskiej pięści. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: