Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2018-10-28
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Alonso: W 2017 wchodzę do akcji

Udostępnij na Facebook
08.08.2016 19:58, autor: Magda Sołśnia, wyświetleń: 2544

Fernando Alonso uważa, że jedyną nadzieją na przerwanie dominacji Mercedesa są zmiany w przepisach.

Niektórym nie podobają się radykalne zmiany aerodynamiczne i inne, które mają wejść w życie w przyszłym roku. Jednak pozytywnie do tego pomysłu nastawiony jest Fernando Alonso, który widzi dla siebie światełko nadziei.

- W przyszłym roku wejdę do akcji. Ważną rzeczą jest, że znowu będziemy się po prostu bawić. Rok 2017 da odpowiedź na moje pytania, czy te samochody będą tak szybkie jak kiedyś? Czy nadal muszę oszczędzać paliwo i opony?- zastanawia się Hiszpan.

Alonso ma również nadzieję, że wraz z wejściem nowych przepisów McLaren-Honda zdoła pokonać Mercedesa.

- Potrzebujemy więcej mocy, bo nawet jeśli Honda ma tyle samo mocy, co Mercedes  to nie jest to wystarczające, ponieważ ogólnie pakiet Mercedesa jest doskonały. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie do F1 nowych przepisów- wyjaśnił kierowca McLarena.

Jednak są tacy jak na przykład Toto Wolff, który ostrzega przed wprowadzeniem nowych przepisów, które mogłyby spowodować, że kolejny czołowy team wypadnie z pierwszych rzędów.

- To jest znak zapytania, ale oczywiście daje wszystkim nadzieję. W przeciwnym razie Mercedes po prostu zachowa swoją przewagę- dodał Alonso.

35-latek zapytany o to, czy żałuję swojego odejścia z Ferrari, odpowiedział:

- Nadszedł czas, aby odejść. Dla mnie nie było nic więcej do zrobienia. Ferrari to świetny zespół i przeżyliśmy razem świetny czas. Jednak myśląc o przyszłości to należy być w Mercedesie lub McLarenie- wyznał Fernando. 


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
ekwador15 [komentarzy: 1256] / 2016-08-09 10:53:29
Nie ma dramatu z tym paliwem, mają w tym roku limit 100kg. Podnieśliby do 110kg i myślę, że byłoby po temacie. Alonso narzeka, bo Honda najbardziej musi martwić się o konsumpcje paliwa przez ich jednostkę. Poprawili niezawodność, zwiększyli moc ale na polu zużycia paliwa są na szarym końcu. Co do Alonso, to przy obecnym etapie rozwoju w Ferrari kto wie, czy McLaren pod koniec sezonu czystym tempem nie pokona bolidy z Maranello. Od Gp Hiszpanii Ferrari praktycznie stoi w miejscu jeśli chodzi o bolid, bo silnik jeszcze poprawili na GP Kanady z dobrym skutkiem. cytuj
7365seweryn [komentarzy: 817] / 2016-08-08 23:08:15
aby przestać bać się o paliwo należy przywrócić tankowanie w trakcie wyścigu! to było super emocjonujące i brakuje tego jak cholera!!! cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu