Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2018-10-28
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

McLaren chce przedłużyć współpracę z Alonso?

Udostępnij na Facebook
10.10.2016 15:37, autor: JW, wyświetleń: 1285

McLaren podobno rozpoczął wstępne rozmowy z Alonso na temat przedłużenia umowy po 2017 roku.

Fernando Alonso wielokrotnie podkreślał, iż odejdzie z Formuły 1 w momencie, gdy bolidy staną się mało atrakcyjne i jazda nimi przestanie być dla Hiszpana przyjemnością. Podobno to właśnie z tego powodu McLaren trzyma „w zapasie” Jensona Buttona bo nikt nie wie, jaka będzie decyzja Alonso po przyszłorocznych mistrzostwach.

„Jestem pewien, że Fernando przejdzie na emeryturę” – stwierdził Nico Rosberg w wywiadzie dla magazynu AS. „To kierowca, który przywykł do odnoszenia zwycięstw, tak więc jestem przekonany, że nie jest mu do śmiechu gdy walczy o dziesiątą pozycję.”

Tymczasem magazyn Marca donosi, iż rozmowy dotyczące kontraktu na 2018 rok już się rozpoczęły. W raporcie czytamy, że „rozmowy rozpoczęły się na Suzuce po zmroku. McLaren chce zatrzymać Fernando co najmniej do 2020 roku w celu skonsolidowania projektu i powrotu do walki o mistrzostwo świata”.


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
ekwador15 [komentarzy: 1256] / 2016-10-11 13:25:51
seweryn: przecież juz jakis czas temu Ferdek mówił, że zostaje jeszcze przynajmniej na jeden sezon aby zobaczyć jakie będą różnice w prowadzeniu bolidu. Po co siejecie ferment?

Nie no news dotyczył tego, co po sezonie 2017, a właśnie wtedy kończy się kontrakt Fernando. Media sieją ferment, bo wątpie aby Alonso chciał teraz gadać o kontrakcie nie wiedząc jaka forma McLarena będzie w przyszłym sezonie i jak będzie wyglądało ściganie się nowymi bolidami. Bo to, że one są szybsze to jedno, ale tak Lewis mówi, nic się nie zmieni. Nadal będą musieli uważać na opony i paliwo jak teraz. Po prostu w trybie oszczędzania bolidu i tak będą lepsze czasy okrażęnia, ale kierowa nadal nie będzie cisnął na 100% na całym dystansie zawodów. cytuj
7365seweryn [komentarzy: 817] / 2016-10-10 23:31:15
przecież juz jakis czas temu Ferdek mówił, że zostaje jeszcze przynajmniej na jeden sezon aby zobaczyć jakie będą różnice w prowadzeniu bolidu. Po co siejecie ferment? cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu