Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Massa: Nie rozumiem, dlaczego startuje bez testów

Udostępnij na Facebook
16.04.2017 11:32, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 1148

Brazylijski kierowca nie może pojąć, dlaczego McLaren chce wsadzić Jensona Buttona do nowego bolidu, bez wcześniejszego przygotowania, chociażby pod względem jazd testowych. 

Jenson Button zastąpi Fernando Alonso podczas weekendu Grand Prix w Monako. Hiszpan w tym czasie wystartuje w wyścigu Indy500. Co ciekawe, choć po weekendzie GP w Bahrajnie odbędą się testy, Brytyjczyk nie weźmie w nich udziału. Do startu w Monako przygotowywać się będzie... w symulatorze. Dla Felipe Massy, zawodnika Williamsa to nie do pojęcia.

"Fajnie, że wraca" - powiedział. "To świetny kierowca, byłem przekonany, że wybiorą właśnie jego. Potrzebowali zawodnika z doświadczeniem, szczególnie na wyścig w Monako, tak więc tego się można było spodziewać, że wybór padnie na niego."

"Jedyne czego nie mogę pojąć to dlaczego nie weźmie udziału w testach. Gdybyśmy dysponowali identycznymi bolidami co w zeszłym roku, to ok, ale te bolidy są zupełnie inne. Testy ma za darmo, mógłby pokonać ze 100 okrążeń, poznać nowe opony. On nigdy nie jeździł na takich oponach. Skoro symulator jest tak dobry, dlaczego większość kierowców nie chce z niego korzystać? Hamilton nie korzysta z symulatora od dwóch czy trzech lat!"


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: