Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Alonso zwięźle o niedzielnym wyścigu

Udostępnij na Facebook
17.04.2017 14:12, autor: Mikołaj Śmiłowski, wyświetleń: 1598

 

Fernando Alonso był zaniepokojony wielkością deficytu mocy w Bahrajnie, który zakończył trzecim wycofaniem się z wyścigu w tym sezonie.

Tor Sakhir stał się świadkiem nowego poziomu żałości zespołu Hondy, kiedy to Stoffel Vandoorne nie zdołał rozpocząć wyścigu, a Fernando Alonso wycofał się z niego w wyniku problemów z silnikiem. Pomimo ograniczeń silnika Alonso, który w tym tygodniu ujawnił, że przegapi Monaco GP, aby spróbować jazdy w Indy 500, pokazał ponownie kilka interesujących ruchów i trzymał się w okolicy dziesiątego miejsca przez większą część wyścigu, aż do momentu kiedy wycofał się na dwa okrążenia przed metą.

Podczas wyścigu gniew Alonso był uzasadniony. W pewnym momencie zaczął narzekać przez radio, ile czasu traci na prostych do innych samochodów. 

„Jak mogą mnie tak wyprzedzić?" – zapytał. „Są trzysta metrów za mną i nagle z wielką łatwością mnie wyprzedzają. Nigdy w życiu nie ścigałem się z tak małą mocą!”

Po tych słowach w McLarenie rozważano przejście na plan B. Kiedy drużyna zaproponowała to Fernando, on odpowiedział prosto: „Cokolwiek chcesz, stary. "

Po wyścigu Alonso wyjaśnił swoją frustrację, mówiąc, że był zaskoczony, jak szybko jego rywale łapali go na prostych.

„To było niesamowite jaki deficyt mocy mieliśmy na prostych"- powiedział. „Czasami patrzyłem w lusterka na początku prostej i widziałem samochód 300-400 metrów za mną, więc zapominałem całkowicie o nim i zaczynałem zmieniać ustawienia na kierownicy. Gdy hamowałem przed zakrętem samochód był już obok!”

„Jak można odzyskać 300, 400 metrów na jednej prostej? To frustrujące, czasami było zaskakujące, ten deficyt, jaki mieliśmy, ale staraliśmy się być zna pozycji punktowej. Prawie się udawało, ponieważ byliśmy P11, P12. Czas do pracy”

Zapytany, kiedy fortuna się odwróci, odpowiedział: „No cóż, to nie fortuna decyduje, po prostu nie zrobiliśmy dobrej roboty z silnikiem. To nie fortuna, że jesteśmy w tyle z wydajnością.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: