Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wkład finansowy nie zrekompensuje porażek McLarena

Udostępnij na Facebook
14.06.2017 12:27, autor: Mikołaj Śmiłowski, wyświetleń: 1287

 

Szef McLarena Zak Brown przyznał, iż stajnia najprawdopodobniej będzie musiała podjąć „decyzję biznesową” i rozwiązać kontrakt z Hondą, gdyż wkład tej firmy w badania nad silnikami przestał już mieć znaczenie w przypadku tak słabych wyników drużyny jak w tym sezonie.

 

Po siedmiu wyścigach tego sezonu zespół McLarena jest jedynym w stawce bez zdobyczy punktowej. Frustracje spotęgowała sytuacja z ostatniego wyścigu, gdy silnik Fernando Alonso odmówił posłuszeństwa na dwa okrążenia przed osiągnięciem upragnionego dziesiątego miejsca, a w wyniku czego pierwszych punktów.

„Myślę, że to jest po prostu decyzja biznesowa” – powiedział Brown. „Mimo, że kontrakt z Hondą na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo opłacalny, a wiele drużyn bałoby się o kontrakt z tą firmą, koniec końców tracisz wiele pieniędzy przez słabe wyniki, co może być bardzo łatwo udowodnione. Tracisz również partnerstwa ze sponsorami, co jest niedopuszczalne."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu