Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2018-07-22
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Norris „potencjalną gwiazdą w przyszłości”?

Udostępnij na Facebook
04.08.2017 20:52, autor: Mikołaj Śmiłowski, wyświetleń: 889

Imponująca postawa Lando Norrisa podczas jego pierwszych testów F1 w karierze w środę na torze Hungaroring była powodem dla którego szef McLarena, Eric Boullier nazwał Brytyjczyka „potencjalną gwiazdą w przyszłości.”

Siedemnastolatek dostał pierwszą szansę jazdy w bolidzie F1 w ramach oficjalnych testów F1 zaraz po węgierskim Grand Prix. Zajął w nich drugie miejsce, zaraz po kierowcy Ferrari, Sebastanie Vettelu. Aktualny kierowca Formuły 3 nie krył zadowolenia ze swojej postawy. Przejechał 91 okrążeń i liczy, że jego występ doprowadzi do większej ilości takich szans w przyszłości.

„To było niezwykłe doświadczenie jechać bolidem McLaren-Honda 2017. Była to dla mnie fantastyczna szansa aby się czegoś nauczyć i rozwinąć jako kierowca. Przyjemnie było jeździć po torze który już znam i móc jechać znacznie szybciej niż zwykle dzięki szybkości bolidu McLarena.”

„Byłem tu, na Hungaroringu cały weekend, przez co miałem okazję oglądać pracę zespołu z bliska. Udało mi się zebrać kilka informacji na temat bolidu od Stoffela który był za kółkiem w ten weekend. Przejechałem wiele okrążeń i niezwykle się przy tym bawiłem. Pragnę podziękować zespołowi za tę szansę. Mam nadzieję, że była to pierwsza z wielu!”

Boullier powiedział kilka dobrych słów na temat jazdy Norrisa w MCL32, wyjaśniając wpływ jaki młodzieniec będzie miał na zainteresowaniach zespołu w najbliższym czasie. 

„Lando zaimponował nam swoją dojrzałością, profesjonalizmem i szybkością oraz tym jak szybko zrozumiał pracę naszego bolidu podczas pierwszego występu w F1. Informacje jakie dostarczył naszym inżynierom są dla nas bardzo wartościowe, a on sam jest kandydatem na naszego kierowcę testowego – lub nawet potencjalną gwiazdę w przyszłości."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu