Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2018-07-22
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Bartłomiej Marszałek na Grand Prix Chin Harbin

Udostępnij na Facebook
11.08.2017 12:01, autor: Informacja Prasowa , wyświetleń: 420

W najbliższą sobotę i niedzielę 12 i 13 sierpnia pierwszy i jedyny Polak w motorowodnej formule 1 rywalizować będzie w Grand Prix Chin rozgrywanym na malowniczym torze w Harbin. Bartłomiej Marszałek po dwóch dotychczasowych eliminacjach zajmuję 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata.

Bartłomiej Marszałek komentuje:
„Harbin jest nowym Grand Prix w kalendarzu F1 H2O. To dopiero drugie zawody w tym miejscu i jestem pod wrażeniem jak organizatorzy rozwijają bazę nad wodą. Ścigamy się na przepięknym torze wybudowanym specjalnie na potrzeby F1 H2O. Kibice mogą podziwiać nasze zmagania na pięknych trybunach. To przypomina bardziej wodny stadion piłkarski aniżeli sztuczne jezioro.

Dzisiaj zespół rozpakował kontener, w którym podróżuje nasz sprzęt a ja przystępuję do przygotowania silnika, na którym wystartuję w tych zawodach. Zabrałem ze sobą z Polski części i wyremontuję silnik. W tym sporcie po każdym kolejnym Grand Prix wymieniamy praktycznie wszystko, co się kręci w silniku. Takie części w normalnej motorówce wystarczyłyby na 20 lat użytkowania, natomiast w formule 1 po zaledwie niecałej godzinie wymagają wymiany na nowe. Do tego mam tutaj zamiar zastosować nowe ustawienia silnika. Opracowałem je na podstawie pracy z moim ojcem, oraz moim tunerem silników z Kanady. Nie mając możliwości treningu między zawodami liczę, że ryzyko się opłaci. Przekonam się o tym w piątek podczas pierwszych wolnych treningów.

Jestem dobrej myśli i przyjechałem tutaj z dobrym nastawieniem. Liczę na dobry wynik, który umocni moją pozycję z klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Jest to tor na którym trudno będzie wyprzedzać, więc istotne będzie dobre miejsce w kwalifikacjach. Właśnie dlatego zaryzykuję w ustawieniach bolidu i postaram się w sobotnich kwalifikacjach wywalczyć jak najlepsze miejsce startowe.”

Harbin jest stolicą i największym miastem prowincji Heilongjiang. Liczba ludności strefy zurbanizowanej wynosi ponad 3,5 miliona, natomiast zespół miejski przekracza 10 milionów mieszkańców. Nazywane często polskim miastem w Chinach założone w 1898 w czasie budowy Kolei Wschodniochińskiej przez Polaka, inż. Adama Szydłowskiego. Miasto słynie z organizacji wielu imprez. Obok Grand Prix motorowodnej formuły 1 najbardziej znanym na świecie cyklicznym wydarzeniem jest Festiwal Rzeźb Lodowych. Harbin był w 1996 gospodarzem zimowych Igrzysk Azjatyckich. W 2010 zorganizowano w mieście Zimową Uniwersjadę.

agenda: (w nawiasach podajemy czas w Polsce):

Sobota 12 sierpnia 2017

15.00 – 16.00 – SESJA KWALIFIKACYJNA (czas PL 09.00 – 10.00)

Niedziela 13 sierpnia 2017

14:00 – 15:00 – GRAND PRIX CHINA HARBIN F1 H2O (czas PL 08.00 – 09.00)


Zapraszamy do oglądania relacji na żywo z kwalifikacji i wyścigu dostępnego na stronie www.f1h2o.com


F1 H2O to najbardziej spektakularny  sport wyścigowy na wodzie. Często trafnie opisywany, jako jazda asfaltowym bolidem F1 przy pełnej prędkości, ale bez hamulców i po przeoranym falami torze. Łodzie przyspieszają do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy. Rozpędzone do 250 km/h wykonują dynamiczne skręty, przy przeciążeniach 8G podobnych do tych jakie działają na pilotów wojskowych myśliwców.

Kierowcy F1 H2O najlepsi zawodnicy na świecie, którzy otrzymują Superlicencję F1 H2O na dany sezon. To grupa Dwudziestu najlepszych pilotów łodzi na świecie reprezentujących dwanaście państw. Aby dostać się do F1 H2O, trzeba przejść szereg testów medycznych oraz wydolnościowych. Chętnych jest dużo więcej niż miejsc. F1 H2O to konkurencyjna, fascynująca, ambitna i najbardziej profesjonalna liga wodna na świecie. Analogicznie do samochodowej Formuły 1 zawodnicy zrzeszeni są z profesjonalnych zespołach.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu