Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Szkopek i Pazera w finale Alpe Adria w Chorwacji

Udostępnij na Facebook
08.09.2017 13:03, autor: Informacja Prasowa , wyświetleń: 450

Paweł Szkopek i ekipa Pazera Racing wystartują w najbliższy weekend w ostatniej rundzie europejskiej serii Alpe Adria walcząc o tytuł wicemistrzów klasy Superbike. Szansę na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii Superstock 600 ma z kolei zaledwie 20-letni Patryk Pazera.

Po ośmiu z dziesięciu wyścigów Alpe Adria Szkopek, który pod koniec sierpnia przypieczętował w Poznaniu jedenasty tytuł motocyklowego mistrza Polski, w tabeli europejskiej serii zajmuje wysokie, trzecie miejsce.

Dzięki trzem podiom, w tym jednym zwycięstwie, startujący Yamahą R1 zawodnik ekipy Pazera Racing do wicelidera traci zaledwie cztery oczka, a do lidera 39 punktów na 55 możliwych jeszcze do zdobycia.

Teoretycznie więc w Chorwacji Szkopek może jeszcze i sięgnąć po mistrzostwo, ale by tak się stało lider tabeli, Czech Michał Filla, musiałby na torze w Grobniku zaliczyć wyjątkowo pechowe wyścigi.

„Zdaję sobie sprawę, że moje szanse na mistrzostwo Alpe Adria są tylko i wyłącznie matematyczne, dlatego kompletnie nie myślę o klasyfikacji generalnej – mówi Paweł Szkopek. - Przyjechałem do Chorwacji wygrać oba wyścigi i na tym się skupiam. Ten weekend będzie także dla mnie dobrym treningiem i rozgrzewką przed startem w mistrzostwach świata FIM EWC w 24-godzinnym wyścigu Bol d'Or. Grobnik to dość stary i nierówny tor, ale zawsze byłem tutaj szybki. Co więcej, to także obiekt na którym świetnie spisują się opony Dunlop, więc jestem przekonany, że będziemy razem z zespołem dysponowali bardzo konkurencyjnym pakietem i powalczymy w czołówce.”

Szkopek nie będzie jednak w ten weekend jedynym reprezentantem warszawskiego teamu. Do Chorwacji pojechał również zaledwie 20-letni Patryk Pazera, świeżo upieczony wicemistrz Polski klasy Superstock 600. Startujący nową Yamahą R6 „Pazzi” ma w Grobniku szansę na awans z siódmego na czwarte miejsce w generalce. Patryk będzie także bronił drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej juniorów.

„Grobnik to dla mnie zupełnie nowy tor, który nie należy także do łatwych z uwagi na nierówną nawierzchnię i specyficzną charakterystykę, ale jestem gotowy do walki – dodaje Patryk Pazera. - Po niedawnym zwycięstwie w ostatniej rundzie mistrzostw Polski w Poznaniu jestem w dobrej formie i w Chorwacji także chcę powalczyć o dobry wynik. Chciałbym awansować na czwarte miejsce w generalce i utrzymać drugą pozycję w klasyfikacji juniorów, ale nie zamierzam kalkulować i w obu wyścigach po prostu dam z siebie wszystko. To dla nas już ostatni start w tym roku, dlatego razem z całym zespołem chcemy zakończyć sezon mocnym akcentem.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu