Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ferrari marzy o zwycięstwie Raikkonena

Udostępnij na Facebook
11.09.2017 16:58, autor: Mikołaj Śmiłowski, wyświetleń: 798

„Byłoby to dla nas spełnienie marzeń z uwagi na to jak ciężko pracował przez ostatnie trzy lata.”

Szef zespołu Ferrari, Maurizio Arrivabene wierzy, iż Kimi Raikkonen jest w stanie wygrywać wyścigi w 2017 roku, patrząc na to jak blisko do zwycięstwa miał w Monako czy na Węgrzech. Warto przypomnieć, że Kimi ostatnie zwycięstwo zaliczył ponad cztery lata temu.

Raikkonen, ostatni mistrz świata z Ferrari z 2007 roku powrócił do włoskiego teamu w 2014 roku i mimo że od tego czasu zaliczył 11 podium to ani razu nie stanął na jego najwyższym stopniu. Nie stał na nim od Australijskiego Grand Prix w 2013 roku.

Po fali krytyki ze strony Sergio Marchionne oraz spekulacjom na temat przyszłości Fina w Ferrari podpisał on kontrakt na kolejny rok jazdy razem z Sebastianem Vettelem, uciszając w ten sposób wątpiących. Arrivabene uważa, że ma jeden z  najsilniejszych składów w stawce.

Zapytany o to, czy Kimi Raikkonen jest w stanie wygrywać wyścigi w zespole Ferrari, odpowiedział :

„Zademonstrował w Monako, że jest do tego zdolny. Był bardzo blisko również na Węgrzech. Byłbym niezwykle szczęśliwy gdyby tego dokonał. Byłoby to dla nas spełnienie marzeń z uwagi jak ciężko pracował przez ostatnie trzy lata.”


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~gość / 2017-09-11 22:17:50
Póki Seb znów nie wyjdzie na prowadzenie w klasyfikacji i nie zdobędzie bezpiecznej przewagi nad HAM albo nie ukończy wyścigu, Kimi nie ma zbyt wielkich szans na wygraną :/ cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu