Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Węgier 2018-07-29
f1 - GP Węgier
Słonecznie

35°C

16 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

WSPANIAŁY POŚCIG MARSZAŁKA W CHINACH

Udostępnij na Facebook
01.10.2017 22:46, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 420

Marszalek punktuje w Chinach, awans Polaka o dwie pozycje w generalce Mistrzostw Swiata F1 H2O.

Bartłomiej Marszałek w dzisiejszym Grand Prix Chin motorowodnej formuły 1 zajął ósme miejsce. Polak po licznych problemach z silnikiem w kwalifikacjach startował z odległego 16 miejsca. Dzięki wytrwałej walce w wyścigu wyprzedził ośmiu zawodników. Marszałek zabiera do Polski 3 punkty do klasyfikacji generalnej, co daje mu awans w klasyfikacji Mistrzostw Świata z dziesiątej na ósmą pozycję.
Bartłomiej Marszałek rozpoczął pobyt w Chinach od bardzo wysokiej gorączki. Decyzją lekarzy otrzymał antybiotyki, które mocno osłabiły formę zawodnika. Dodatkowo temperatura przekraczająca 45 stopni i 80 % wilgotność powietrza nie ułatwiały mu zadania.
Polak dodatkowo napotkał na problemy techniczne, które pokonał dopiero przed samym wyścigiem. Starując z końca stawki we wspaniałym stylu wyprzedzał kolejnych zawodników. Z całej stawki w dzisiejszym Grand Prix Marszałek jest kierowcą, który awansował o najwięcej pozycji.

Bartłomiej Marszałek komentuje:
„To dla mnie najtrudniejsze Grand Prix w życiu. Nadal nie czuje się w pełni sił, ponieważ już pierwszego dnia dopadło mnie mocne przeziębienie. Po zażyciu antybiotyków forma nieco się podniosła ale cały czas jestem mocno osłabiony. Dodatkowo pogoda utrudniała funkcjonowanie. Przez wszystkie dni panował upał i duża wilgotność powietrza, która w połączeniu z moim stanem zdrowia dawała się mocno we znaki. Pomimo wszystkich trudności codziennie pracowałem starając się pokonać problemy z silnikiem i przygotować bolid do wyścigu.
Bardzo się cieszę z tego wyniku, ponieważ po raz pierwszy w karierze wyprzedziłem tak wielu zawodników w jednym wyścigu. To dla mnie doskonała lekcja i kolejna solidna porcja doświadczenia. Pomimo mojego stanu zdrowia i licznych problemów technicznych walczyłem i dałem z siebie wszystko. Zdobyłem kolejne punkty Mistrzostw Świata dzięki, którym awansowałem o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej. W życiu tak jak i w sporcie walczyć trzeba do końca. „

Wyścig w Liuzhou wygrał Włoch Alex Carella z Teamu Abu Dhabi, drugie miejsce zajął Erik Stark z zespołu Sweden a trzecie Mistrz Świata Philippe Chiappe z zespołu F1 China Team.
Do końca sezonu 2017 zotały 2 wyścigi. Kolejne Grand Prix odbędzie się 9 oraz 16 grudnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
F1 H2O to najbardziej spektakularny  sport wyścigowy na wodzie. Często trafnie opisywany, jako jazda asfaltowym bolidem F1 przy pełnej prędkości, ale bez hamulców i po przeoranym falami torze. Łodzie przyspieszają do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy. Rozpędzone do 250 km/h wykonują dynamiczne skręty, przy przeciążeniach 8G podobnych do tych jakie działają na pilotów wojskowych myśliwców.

Kierowcy F1 H2O najlepsi zawodnicy na świecie, którzy otrzymują Superlicencję F1 H2O na dany sezon. To elitarna grupa Dwudziestu najlepszych pilotów łodzi na świecie reprezentujących dwanaście państw. Aby dostać się do F1 H2O, trzeba przejść szereg testów medycznych oraz wydolnościowych. Chętnych jest dużo więcej niż miejsc. F1 H2O to konkurencyjna, fascynująca, ambitna i najbardziej profesjonalna liga wodna na świecie. Analogicznie do samochodowej Formuły 1 zawodnicy zrzeszeni są z profesjonalnych zespołach.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu