Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Węgier 2018-07-29
f1 - GP Węgier
Słonecznie

35°C

16 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Bez szans na walkę

Udostępnij na Facebook
09.10.2017 09:13, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 385

Karol Basz rywalizował w ten weekend na torze Mugello, gdzie odbyła się finałowa runda mistrzostwa Włoch GT. Choć Polak wraz z ekipą Antonelli Motorsport prezentował dobre tempo, to jednak nie było im dane powalczyć o kolejne podia za kierownicą Lamborghini Huracana Super Trofeo.

Basz dobrze przepracował treningi, czego efektem były bardzo dobre ustawienia oraz pierwsze miejsce w drugiej piątkowej sesji. To znalazło odzwierciedlenie podczas kwalifikacjach, gdzie zarówno Karol, jak i Takashi Kasai wywalczyli trzecie miejsca. 

Niestety podczas wyścigów nie udało się wykorzystać ruszania z dobrych pól startowych. W trakcie sobotniej rywalizacji koło w koło Japończyk wypadł poza tor tuż przed zmianą kierowców, co oznaczało koniec wyścigu dla czarno-pomarańczowego Lamborghini nim Karol w ogóle zdążył usiąść za kierownicą. W niedzielę natomiast naszemu zawodnikowi udało się utrzymać pozycję podczas swojej tury, jednak Kasai ponownie nie zdołał przewieźć samochodu przez swoją zmianę i naszej załogi znów zabkrało na mecie. 

 To zdecydowanie nie był taki koniec sezonu na jaki liczyłem. Mieliśmy dobre tempo i kolejne podium bylo w zasięgu, jednak dwa razy nie ukończyliśmy wyścigu, kiedy mój zmiennik siedział z kierownicą. Cóż takie rzeczy się zdarzają, jednak najważniejsze w tym wszystkim są pozytywy, szczególnie w kontekście całego sezonu. To był niesamowity rok, w trakcie którego bardzo wiele się nauczyłem. Podczas tych kilku wyścigów w niesamowicie mocnej stawce udało mi się pokazać dobre tempo i zaprzyjaźnić z Lamborghini. Ekipa była zadowolona z mojej jazdy, więc mam nadzieję, że przyszły rok będzie również stał pod znakiem rywalizacji za kierownicą auta GT!  Dziękuję firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, jak i również Minardi oraz Europart, a także wszystkim fanom za niesłabnące wsparcie! – powiedział Basz.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu