Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Węgier 2018-07-29
f1 - GP Węgier
Słonecznie

35°C

16 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Alex Karkosik punktuje na trudnym torze w Jerez

Udostępnij na Facebook
10.10.2017 08:58, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 295

Alex Karkosik ukończył oba wyścigi przedostatniej rundy serii Euroformula Open na hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera na siódmej pozycji, sięgając po kolejne cenne punkty do klasyfikacji generalnej. Jedyny Polak w stawce czeka już teraz na wielki finał sezonu w Barcelonie.

Tydzień po zmaganiach na włoskiej Monzy, gdzie ponownie stanął na podium w klasyfikacji debiutantów, 17-latek z Torunia ścigał się na południu Hiszpanii, gdzie na jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających torów w kalendarzu narzucił bardzo dobre tempo.

W sobotę Polak był bliski zakwalifikowania się do startu w pierwszym rzędzie, ale gdy był na swoim najszybszym kółku sesja została przerwana z powodu wypadku.

W obu wyścigach kierowca włoskiej ekipy RP Motorsport nie miał łatwego zadania, bowiem Jerez to nie tylko jeden z najbardziej wymagających fizycznie, ale także najtrudniejszych do wyprzedzania torów w kalendarzu Euroformuły Open. Tym razem Polak, który kilka tygodni temu stał na podium na brytyjskim Silverstone, musiał zadowolić się parą siódmych miejsc.

Na dwa wyścigi przed końcem sezonu Alex zajmuje w klasyfikacji generalnej ósme miejsce i wciąż ma szansę na awans do pierwszej szóstki. Finał sezonu 2017 odbędzie się w ostatni weekend października w Barcelonie.

„To był bardzo trudny i wymagający weekend, po którym czuję spory niedosyt – mówi Alex Karkosik, który zimą wywalczył mistrzostwo bliskowschodniej serii Formula Gulf. - Pokazaliśmy podczas kwalifikacji, że mieliśmy tempo na walkę z czołówką, ale czerwona flaga na moim najszybszym kółku w sobotę i dalsze pole startowe sprawiły, że nie byłem w stanie przebić się na podium. Jerez to tor, na którym wyprzedzanie jest bardzo trudne, a w bolidach prawie niemożliwe, więc nie miałem łatwego zadania, ale najważniejsze, że zgarnęliśmy trochę punktów i zebraliśmy doświadczenie, które przyda się w przyszłości. W sobotę okazało się także, że po lecie spędzonym na intensywnych treningach zwyczajnie wyrosłem z odlewanego specjalnie dla mnie wiosną fotela, dlatego na niedzielę musieliśmy przygotować nowy. W Jerez dzieliliśmy tor z seriami GP3 i Formuła 2. Bardzo fajnie było zobaczyć z bliska bolidy, którymi chciałbym startować w przyszłości, ale póki co odliczamy już dni do finału EFO. Wiem już co prawda, że wyścigi w Barcelonie nie będą dla mnie ostatnimi w tym roku, ale chcę zakończyć sezon w barwach RP Motorsport w najlepszym możliwym stylu i znów powalczyć o podium.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu