Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Węgier 2018-07-29
f1 - GP Węgier
Słonecznie

35°C

16 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Czarnecki blisko podium

Udostępnij na Facebook
11.10.2017 09:43, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 486

Finałową rundę OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross rozegrano na zalanym deszczem Autodromie Słomczyn. W gronie głównych bohaterów tej pasjonującej rywalizacji, w niezwykle trudnych warunkach, był Robert Czarnecki, który po zajęciu drugiego miejsca w półfinale był bliski powtórzenia tego wyniku w wyścigu finałowym.

Już w kwalifikacjach Czarnecki przypomniał rywalom, że bardzo lubi ścigać się na śliskiej nawierzchni, a w biegu półfinałowym prowadził stawkę do ostatniego okrążenia. Jednak zbyt szybko wjechał na odcinek szutrowy i jego Mitsubishi Lancer został wyprzedzony przez Subaru Imprezę, prowadzone przez Gracjana Dudę. W wyścigu finałowym Czarnecki ponownie znakomicie wystartował i na pierwszym okrążeniu był bliski wyprzedzenia głównego faworyta – Tomasza Kuchara, który już podczas poprzedniej rundy w Toruniu zdołał obronić tytuł mistrza Polski. Kiedy wydawało się, że zawodnik z Warszawy dojedzie do mety na drugim miejscu, ponownie na tzw. Joker Lapie Czarnecki stracił zajmowaną pozycję i ostatecznie zajął czwarte miejsce.


- Przyznam, że takie warunki w aucie o mocy ponad 500 KM, pozbawionym jakiejkolwiek elektroniki ingerującej w przeniesienie napędu, to wielkie wyzwanie dla kierowcy. Samochód ze „szperą”, o stałym, równym rozdziale mocy po prostu prawie nie skręca, tym bardziej na mokrym. Naprawdę trzeba się wtedy napocić, ale przy okazji niestety wyszło małe wjeżdżenie w to auto – tłumaczy Robert Czarnecki. – Ale generalnie jestem bardzo zadowolony z tego startu. To bardzo dobry wynik na miarę moich aktualnych możliwości. Auto tym razem było dużo lepiej przygotowane niż do rundy w Toruniu. Wyeliminowaliśmy wszystkie usterki zawieszenia i hamulców, więc auto dużo lepiej się prowadziło. Dla mnie był to dopiero drugi start Lancerem w tym sezonie i było dużo łatwiej, chociaż pogoda na pewno nie ułatwiła mi zadania. Dziękuję swoim sponsorom i współpracownikom za wsparcie w startach w tym roku, a przede wszystkim firmom: Silvak, Teng Tools i Bizol. Mam teraz całą zimę do przepracowania, tak aby w przyszłym sezonie walczyć o tytuł mistrza Polski.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu