Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Węgier 2018-07-29
f1 - GP Węgier
Słonecznie

35°C

16 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Rotax ma 12 wspaniałych!

Udostępnij na Facebook
13.10.2017 14:33, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 489

Na początku listopada w Portugalii odbędzie się Rotax Grand Finals, jedna z najbardziej prestiżowych imprez kartingowych świata. Na torze w Portimao spotkają się najlepsi z najlepszych, a więc mistrzowie krajowych i międzynarodowych serii w sześciu kategoriach. Polskę reprezentować będzie aż 12 kierowców!

Co odróżnia Rotax Grand Finals od pozostałych światowych finałów monomarek? Sprawa jest bardzo prosta. Udział w tej imprezie mają tylko najlepsi kierowcy. To jest prawdziwy finał, w którym spotykają się mistrzowie, aby rozstrzygnąć który z nich zasługuje na miano najlepszego na świecie w swojej kategorii. Tegoroczny Grand Finals rozegrany będzie po raz 18!

Podczas ostatniej rundy Rotax Max Challenge Poland poznaliśmy sześciu zwycięzców polskiej serii Rotax. Finaliści otrzymali bilety do Portugalii i będą reprezentować nasz kraj w Grand Finals. Polskie rozgrywki wygrali Maciej Gładysz w kategorii Micro Max, Karol Kręt w Mini Max, Piotr Wiśnicki w Junior Max, Mateusz Kaprzyk w Rotax Max Senior oraz Sławomir Murański w DD2 Masters i Karol Jurmanowicz w DD2 Max. Najlepsi w Polsce po raz kolejny reprezentować będą serię w wielkim finale. Jest ich sześciu. Sześciu kolejnych Polaków to najlepsi w rozgrywkach europejskich!

W kategorii Micro Max Polacy wywalczyli aż trzy miejsca w Grand Finals. Do Macieja Gładysza dołączą więc Maksymilian Obst, który wygrał finał europejski Rotax Grand Festival oraz Jonathan Madden najszybszy w międzynarodowej serii Rotax Nordic Challenge. Wyczyn najmłodszych Polaków jest imponujący, bo jeszcze nigdy nie reprezentowało nas trzech kierowców!

W kategorii juniorskiej dodatkowy bilet wywalczył Kamil Donicz, który wygrał rozgrywki centralno-wschodniej Europy Rotax CEE! Kamil okazał się najszybszy w tej części Europy i pokonał około 50 kierowców z innych krajów.

Wśród seniorów bilet w Rotax CEE wywalczył również Jakub Greguła, drugi w klasyfikacji tej europejskiej serii. Znakomita postawa Polaka zaowocowała kolejnym biletem dla samego kierowcy i polskiej reprezentacji.

W DD2 Max fantastycznego wyczynu dokonał Kacper Bielecki, który po raz kolejny wygrał Rotax Central Eastern Europe, pokonując znakomitych zawodników z całego świata startujących w rozgrywkach europejskich. Bielecki po raz drugi został najszybszym zawodnikiem w Europie, za co otrzymał kolejny bilet.

I wreszcie w kategorii DD2 Masters, wśród najstarszych kierowców w europejskiej serii Rotax Nordic Challenge zwyciężył Sławomir Murański, który został pierwszym tryumfatorem z Polski tych rozgrywek. Jednak Murański wywalczył również pierwsze miejsce w Polsce. W myśl regulaminu zgarnął bilet z międzynarodowej serii, a Polskę reprezentować będzie wicemistrz sezonu w naszym kraju, fantastyczny debiutant Tomasz Ferdin.

Polacy jeszcze nigdy nie występowali w Rotax Grand Finals w tak licznym składzie z tyloma znakomitymi tryumfatorami rozgrywek międzynarodowych. Wielki finał zbliża się wielkimi krokami. Początek startów 6 listopada w Portimao!


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu