Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Węgier 2018-07-29
f1 - GP Węgier
Słonecznie

35°C

16 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Daniel Blin zbiera doświadczenie podczas testów Red Bull MotoGP Rookies Cup

Udostępnij na Facebook
20.10.2017 12:24, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 447

Zaledwie 16-letni Daniel Blin zebrał mnóstwo cennego doświadczenia i imponował, awansując do trzeciego i ostatniego dnia testów prestiżowej serii Red Bull MotoGP Rookies Cup w Hiszpanii.

Torunianin, tegoroczny zdobywca motocyklowego Pucharu Polski Superstock 300 oraz Pucharu Europy Stocksport 300, był jednym ze 109 zawodników z 31 państw, zaproszonych przez organizatorów Red Bull MotoGP Rookies Cup na hiszpański tor Almeria.

Trzydniowe testy wyłoniły ostatecznie zaledwie dziesięciu młodych motocyklistów, którzy w przyszłym roku dołączą do stawki serii będącej przedsionkiem mistrzostw świata MotoGP. Blin nie został co prawda ostatecznie jednym z nich, ale to nie znaczy, że nie imponował.

Zawodnik ekipy Wójcik FHP YART Racing Team został pierwszym Polakiem w historii, którego organizatorzy zaprosili do udziału w trzecim i ostatnim dniu testów, do którego przepustkę dostali tylko najszybsi. Na dwie ostatnie, 15 minutowe sesje Blin trafił do najmocniejszej grupy, w której znaleźli się także aktualny mistrz Włoch PreMoto3 i mistrz Wielkiej Brytanii Moto3.

Czerpiąc garściami z możliwości dzielenia toru z najszybszymi młodymi zawodnikami, Blin imponował w pierwszej sesji, na przesychającym torze poprawiając w czwartek swój wtorkowy czas, choć tym razem dosiadał motocykla z oponami typu wet. Rano jedyny Polak w stawce był nieoficjalnie jednym z najszybszych w grupie 49 zawodników.

Niestety, popołudniowa sesja nie potoczyła się po myśli torunianina. Daniel otrzymał tym razem motocykl, w którym pojawiły się problemy z tylnym hamulcem. Nie mogąc pomagać sobie nim w trudnych sekcjach, 16-latek w połowie sesji zbyt mocno zahamował przednim hamulcem i zaliczył wywrotkę, po której nie mógł już kontynuować jazdy.

„Nie ukrywam, że mocno liczyłem, że w tym roku uda mi się awansować do stawki Red Bull MotoGP Rookies - powiedział Daniel Blin, który miesiąc temu zadebiutował na swojej Yamasze R3 w mistrzostwach świata World Supersport 300 na torze Portimao w Portugalii. - Zabrakło naprawdę niewiele, dlatego jestem oczywiście bardzo zawiedziony, ale staram się patrzeć na pozytywy. W zeszłym roku otrzymałem zaproszenie na testy mimo bardzo małego doświadczenia i nie udało mi się nawet wyjść ze swojej grupy pierwszego dnia. Dwanaście miesięcy później, po bardzo udanym sezonie, byłem w grze do samego końca trzeciego dnia, a to pokazuje, jak duże zrobiliśmy postępy i jak wiele się nauczyłem. Wielka szkoda wywrotki, ale miałem problem z tylnym hamulcem i robiłem co mogłem, aby jakoś sobie z tym poradzić. Mimo wszystko wiele nauczyłem się przez te trzy dni i jestem pewien, że pomoże mi to podczas startów w sezonie 2018.”

 

„Jestem dumny z Daniela – dodał trener Blina, Holender Joey Litjens, były zawodnik mistrzostw świata. - Polecieliśmy do Hiszpanii dobrze przygotowani, po intensywnych testach i treningach w Holandii. Daniel z sesji na sesję radził sobie coraz lepiej i był jednym z najszybszych zawodników na torze. Niestety upadki podczas testu bardzo często utrudniają awans do etatowej stawki, ale powiem szczerze, że lepiej, że Daniel zaliczył wywrotkę walcząc za wszelką cenę i próbując podkręcić tempo mimo problemu z tylnym hamulcem, niż gdyby dokończył sesję jadąc zachowawczo. To pokazuje jego wielki charakter i wolę walki, bo o świetnym tempie i umiejętnościach wszyscy już wiemy. Do Hiszpanii zaproszono absolutną śmietankę zawodników z całego świata, a Daniel trafił do jednej z najmocniejszych grup. Organizatorzy pucharu szukają u zawodników bardzo specyficznych cech, więc to, że wielu świetnym mistrzom nie udało się do niego dostać, w żadnym stopniu źle o nich nie świadczy. Wręcz przeciwnie. Daniel pokazał, że przez ostatni rok zrobił gigantyczne postępy, będąc dziś jednym z najszybszych nastoletnich motocyklistów na świecie. Z pewnością wykorzysta to w sezonie 2018.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu