Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Węgier 2018-07-29
f1 - GP Węgier
Słonecznie

35°C

16 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Alex Karkosik liczy na podium w Barcelonie

Udostępnij na Facebook
26.10.2017 14:26, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 467

Alex Karkosik wystartuje w najbliższy weekend w wyścigach ósmej i ostatniej rundy międzynarodowej serii Euroformula Open. Swój debiutancki sezon w bolidzie Formuły 3 17-letni torunianin zakończy na dobrze znanym sobie torze F1 w Barcelonie, gdzie chce walczyć o kolejne podia.

Młody zawodnik włoskiej ekipy RP Motorsport w Barcelonie startował już dokładnie rok temu w wyścigach francuskiej Formuły 4, będąc wówczas jednym z najszybszych kierowców w stawce i zwracając na siebie uwagę byłej gwiazdy F1, Pedro de la Rosy. Kilka tygodni później Alex na Circuit de Barcelona-Catalunya odbył swój pierwszy test w bolidzie Formuły 3.

Znając tor i mając na swoim koncie rok startów w blisko 250-konnym aucie, torunianin chce w ten weekend powtórzyć udane tegoroczne wyścigi na innych obiektach Formuły 1, Silverstone, Hungaroringu i Monzy, gdzie stawał na podium jako najmłodszy Polak w historii F3.

Ostatnie wyścigi sezonu odbędą się odpowiednio w sobotę o 15:00 i niedzielę o 13:15. Relacje na sportowych antenach Polsatu. Sobotni wyścig o godzinie 17:00 pokaże Polsat Sport Extra. Niedzielny na żywo w Polsacie Sport News. Bezpośrednie relacje z obu wyścigów oraz porannych sesji kwalifikacyjnych także na kanale YouTube pod adresem www.youtube.com/euroformulaopen .

„Nie mogę doczekać się powrotu do Barcelony – mówi Alex Karkosik, który zimą wywalczył mistrzostwo bliskowschodniej serii Formula Gulf - To trasa, którą z tegorocznego kalendarza znam chyba najlepiej, dlatego liczę na bardzo udany weekend. Sam tor jest bardzo ciekawy i ma praktycznie wszystko; dwie długie proste, zmiany poziomów, kilka bardzo szybkich, ale też kilka wolnych i technicznych łuków. Lubię ten obiekt, choć jest też dość wymagający. Chciałbym zakończyć swój pierwszy sezon w bolidzie Formuły 3 mocnym akcentem i spróbować znów stanąć na podium. Wiem jednak, że zadanie nie będzie łatwe. W Barcelonie zawsze bardzo szybkie są lokalne, hiszpańskie zespoły, ale razem z całym teamem RP Motorsport damy z siebie wszystko, aby zakończyć tę bardzo udaną, europejską część sezonu jak najlepszym wynikiem.”

Więcej informacji o Aleksie Karkosiku na jego oficjalnym profilu na Facebooku, pod adresem www.facebook.com/alexkarkosikofficial/ 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu